Antalya
22.04.2019
A

Takımın kaptanı, savunmanın lideri Diego cezalı ve yok.
Takımın en golcüsü Doukara sakat ve yok.
Orta sahanın en etkili isimlerinden Amilton da cezalı, o da yok.
Oynadığı maçlarda farkını hissettiren Chico kırmızı kart cezalısı, haftaya da yok.
Kısıtlı kadrosu ile ligde beklenenden çok daha büyük bir başarı elde eden Antalyaspor, ideal kadrosundan 4 eksikle gittiği maçtan galibiyetle ayrılıyorsa, yapılacak tek şey; avuçlar kızarana kazar alkışlamaktır.
Üstelik rakip Akhisar ve ligde kalmak için son kozunu oynuyor. Gergin ve stresli bir rakibe karşı deplasmanda oynamak çok daha zordur. Böyle maçlarda yenilecek erken bir gol, farklı bir sonucu ortaya çıkarabilir.
Maçın ilk 15 dakikasında ortaya çıkan tablo, 90 dakikanın geneli ile ilgili net fikirler verdi. Maçın görünmez kahramanı Charles, hem savunma, hem de hücum anlamında mükemmel işler çıkardı. Orta sahanın beyni Hakan Özmert, ekstra sorumluluk alarak top kayıplarını en aza indirdi. 
Yürürken bile golcü olduğunu hissettiren, rakip savunmalar için her saniyesi tehdit içeren Mevlüt Erdinç de sadece kendisinden bekleneni yapıp, 45 dakikaya iki mükemmel gol sığdırdı. Maçın ikinci yarısında savunmasına yaptığı katkılar ise ekstra olarak hanesine yazıldı.
Akhisar’ın üretken ayakları kısıtlıydı. Bunların başında gelen Güray’ın tribünlerle yaşadığı sorun, topu her ayağına aldığında yükselen uğultular evsahibi ekibin bildiklerini yapmasına izin vermedi. 
Can havliyle saldırdıkları pozisyonlarda buldukları pozisyonlar da, gününde olunca gol atmanın neredeyse imkansız olduğu Boffin’in ellerinde eridi.
Diego’nun yokluğunda oynayan Bahadır, topu oyuna sokmada hala sorun yaşasa da, “Büyük futbolcu olmam için oynamak zorundayım” mesajı verdi.
Son haftalarda yedek kalan Doğukan, ikinci golde Nazım ile girdiği ver-kaçta da gösterdi ki; bireysel değil takım oyunu oynayınca çok daha verimli oluyor. Kaçırdığı gol ise bu yetenekte bir futbolcuya yakışmıyor.
İki sezondur görev aldığı her maçta beklentilere karşılık veren Serdar Özkan, yine tecrübesi ile farkını fark ettirdi. 
Her futbolcunun bu galibiyette rolü büyük. Ancak en büyük pay, takım oyununda. Boffin’den Mevlüt’e kadar, ilk 11’de başlayan veya sonradan giren her futbolcu, maçtan önce Bülent Korkmaz’ın belirlediği sisteme sadık kaldı. Futbolcu kadrosu olarak, belki lig sonuncusu Akhisarspor kadar üst düzeyde olmayan bir takımın ligde bulunduğu konum, iyi değerlendirilmeli. Ligde 5.sırada bulunup da averajı -14 olan bir takım, sanırım daha sağlıklı analiz edilemez.
İşin sırrı, tamamen takım oyununda.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok