Antalya
19.04.2019
A

Kasımpaşa galibiyeti ile elde edilen 38 puan, Antalyaspor’un bu sezon için sezonu bitirmesi anlamına geliyor. Alt sıralardaki takımların sürekli puan kaybetmesi ile küme düşme barajı belki 38’de kalacak.
Hal böyle olunca gelecek yılın planlamasına şimdiden başlamak gerekiyor.
Başkan Ali Şafak Öztürk ve yönetimi, beyaz bir sayfa açarak gelecek yılın temellerini atmaya başlayabilir.
Rivayetlere göre kulübün borcu 500 Milyon TL civarında. Rivayet diyorum çünkü kimse kulübün net borcunu bilmiyor.
Ali Şafak Öztürk’ten ilk isteğim, bu borcun nasıl oluştuğunu kamuoyuna açıklamasıdır. 
Neredeyse 5 adet stadyum parasına denk gelen bu borcun, takıma katkı sunmayı planlayan insanları frenlediği unutulmamalı.
Birkaç yıl önce başkanlık koltuğuna oturan insanlar, “Enkaz değil, ganimet devraldım” diyordu, o ganimetin ne zaman ve ne şekilde enkaza dönüştüğünü herkesin bilme hakkı var.
Kimse, “Kol kırılır yen içinde kalır” demesin. Bu kulübün borcunun küçük bir kısmı için kentin göbeğindeki spor alanları akaryakıt istasyonlarına çevriliyorsa, kentte yaşayan herkesin bu paraların nereye gittiğini bilme hakkı vardır.
Amatör branşlarda, yol parası olmadığı için ilçelere maç yapmaya gitmekte zorlanan bir şehirde yaşıyoruz. 
Avrupa’da mücadele eden takımların bile bu kadar borcu yokken, kulübü batıranlar ifşa edilmeli.
Mali tablo ile ilgili tatmin edici bir açıklama, Antalyaspor camiasının vicdanını az da olsa rahatlatacaktır.
Başkan Öztürk, bu nezaketi gösterirse gelecek yılın planlamasına derhal başlamalı.Öncelikle Bülent Kokmaz ile devam edilip edilmeyeceği netlik kazanmalı. Karar ne yönde olursa olsun iç ve dış transfer ile ilgili somut adımlar atılmalı.
Takımda bulunan genç futbolcular verimli değerlendirilmeli, forma şansı olmayanlar için oynayabilecekleri bir kulüpte şans tanınmalı.
Tesisi, stadı ve her türlü altyapısı olan Antalyaspor’un, Antalya halkı ile daha çok bütünleştirilmesi için sosyal etkinlikler organize edilmeli. Devam eden okul ziyaretleri bu konuda önemli bir adımdır. Antalyaspor’u, Antalya’ya daha çok maletmek için alternatif etkinlikler tertip edilmeli.
Son yıllarda kongre ve teknik adam tercihi konusunda sürekli geç kalan Antalyaspor, 2019-2020 sezonu için şimdiden kolları sıvamalı.
Yoksa heryıl tekrarlanan hatalara yine düşülür ve bu kez bu kadar ucuz kurtulamayabiliriz.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok