Antalya
Yayın Tarihi : 13.04.201908:00
Güncelleme Tarihi : 12.04.201916:45
A
KÜLTÜR-SANAT
Zeytinköy’ün tiyatrocu çocukları
Zeytinköy’ün tiyatrocu çocukları

MURATPAŞA Belediyesi’nin Zeytinköy Destek Eğitim Kursu Tiyatro Grubu öğrencileri, ‘Bizi siz belirttiniz’ adlı tiyatro oyunuyla sahneye çıktı. Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda sahnelenen oyun sonunda, Zeytinköy’ün tiyatrocu çocukları uzun süre alkışlandı

Zeytinköy Destek Eğitim Kursu, Muratpaşa Belediyesi’nin kentin sosyo-kültürel imkanları kısıtlı mahallelerinde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik hizmete açtığı eğitim kurumları arasında yer alıyor. Kızılarık Mahallesi’nde bulunan ve Zeytinköy olarak da bilinen Yeşildere Mahallesi başta olmak üzere çevre mahallelerden çok sayıda öğrencinin devam ettiği kursta, öğrencilerin derslerine olduğu kadar kişisel gelişimlerine de destek olmak hedefleniyor.

 


GÜNDELİK HAYAT 


Bu amaçla çoğunluğu 8’inci sınıf öğrencileriyle kurulan Tiyatro Grubu, ‘Bizi siz delirttiniz’ adlı tiyatro oyunuyla Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda dün akşam sahne aldı. Gündelik hayatta karşılaşılan ama insanı çileden çıkaran olaylar üzerine skeçlerden oluşan oyun, aralarında öğrencilerin de bulunduğu ekip tarafından kaleme alındı.


AYAKTA ALKIŞLANDI 


Yönetmenliğini Mustafa Murat Erke’nin yaptığı oyunun ilk gösterimi için Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda boş koltuk kalmadı. Seyircileri kahkahaya boğan ve büyük beğeni toplayan oyun sonunda Zeytinköy Destek Eğitim Kursu'nun tiyatrocu öğrencileri uzun süre ayakta alkışlandı. (haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: