Antalya
12.04.2019
A
POLİTİKA
Genel sekreterlik için süreç belli
Genel sekreterlik için süreç belli

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in başdanışman atadığı Cansel Çevikol Tuncer, genel sekreterlik için çözümsüzlük olmadığını, sürecin belli olduğunu söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in başdanışman olarak atadığı Cansel Çevikol Tuncer, belediyenin yeni yönetiminin oluşturulması için yoğun çaba içinde olduklarını söyledi. Genel Sekreterlik için de adı geçen Tuncer, bu konuda çözümsüzlük olmadığını, bir onay süreci beklendiğini söyledi. Tuncer, "Süreç beklenecek, sürecin sonunda genel sekreterlik onayı geldikten sonra atamam yapılabilecek. Bir çözümsüzlük yok. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayı gerekiyor. Genel Sekreterlik için gereken memurluk şartı için de süreç belli. 24 yıllık avukatlık sürecim var. Bunun önemli bir bölümü kamu hizmetinden sayılacak. Başkanımız beni memuriyete geçirdikten sonra, genel sekreterlik için atanmamda sakınca görünmüyor" dedi. 

CHP'NİN SÖZCÜLÜĞÜNÜ DE YAPTI

Cansel Çevikol Tuncer, geçen dönem Muhittin Böcek'in Konyaaltı Belediyesi'nde başkan yardımcılığını yaptı. CHP'den Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği de yapan Tuncer, partisinin grup sözcülüğünü yaptı. (DHA)

 
Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: