Antalya
11.04.2019
A
POLİTİKA
Muratpaşa’da ilk meclis
Muratpaşa’da ilk meclis

Muratpaşa Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını yaptı.  Komisyon üyeliklerinin belirlendiği toplantıda Meclis Başkanvekilleri de seçildi

31 Mart seçiminde belirlenen Muratpaşa Meclisi'nin ilk toplantısı komisyon seçimleriyle geçti. Toplantı'da durak harici bekleme yerlerinden alınan taksi işgaliye ücretleri de kaldırıldı. Meclis Salonu'nu dolduran taksiciler kararı alkışla karşıladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal yönetiminde toplanan Mecliste CHP Grubunu Canan Keleş, AK Parti Grubunu bir dönem CHP'den milletvekili aday adayı olan Özlem Gözaçan Biçer temsil etti. 

 


SÖZÜMÜZÜ TUTTUK 


Meclis gündeminin 16. gündem maddesi çerçevesinde ticari taksilerden bekle yerleri için alınan geçtiğimiz dönem 250 TL olan işgaliye ücretlerinin kaldırılması konusu görüşüldü. Başkan Ümit Uysal, "Göreve başlamadan önce bir Sayıştay raporuna konu olduğu için bu işgaliyeler konulmuş. Bu işgaliyelerin esnafımız tarafından ödenmesiyle ilgili yasal görevlerimizi yerine getirmekle birlikte, mümkün olduğu kadar onları sıkboğaz etmemeye dikkat ettik. Bu bizim koyduğumuz bir şey değildi. Bir şeyi koymak kolay, ama kaldırmak riskler taşır. Baktık ki seçim döneminde bu suistimal ediliyor, bir taraftan ülkemizin büyük kentlerine uluslararası taksi tekelleri sokulurken, diğer yanda Muratpaşa'da tahsilat oranı son derece düşük olan taksici irsaliyeleri üzerinden epey bir siyasi aktivitede bulunuluyor. Biz de 'Anca beraber kanca beraber' deyip, esnafımızla beraber ortaya çıkan sonuca esnafımızla birlikte razı oluruz dedik. Bu sözü esnafımıza verdik ve şu anda sözümüzü yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz" dedi. 

 

 


TAKSİCİLERDEN TEŞEKKÜR


Uysal'ın konuşmasının ardından söz alan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan da bir teşekkür konuşması yaptı. Muratpaşa sınırı içinde 130 taksi durağında 2 bin 333 taksi çalıştığını, Antalya'daki 3 bin 734 taksinin yüzde 70 - 80'ine yakınının Muratpaşa'da bulunduğunu belirten Alkan, "Ümit Başkan seçim öncesinde bize söz vermişti. Hatası sevabıyla ne çıkarsa birlikte katlanıp ‘İlk Mecliste bunu kaldıracağız’ dedi. Verdiği sözü tutup, ilk Mecliste konuyu gündeme getirdiği için 3 bin 700'ün üzerindeki taksicilerimiz adına teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmalar esnasında salonu dolduran taksicilerden bazıları "Sözünün eri Ümit Uysal" pankartı açtı.  

 


BAŞKANVEKİLİ HÜSEYİN SARI OLDU


Yapılan seçimler sonunda Meclis Birinci Başkan Vekilliğine Hüseyin Sarı (CHP), İkinci Başkan Vekilliğine Murat Şimşek (CHP), Divan katipliği Üyeliklerine Serpil Üstün (CHP), Gürsel Güler (CHP); Encümen Üyeliklerine Murat Şimşek (CHP), Hüseyin Sarı(CHP), Yılmaz Altun (CHP); Planlama ve İmar Komisyonu Üyeliklerine Ahmet Öztürk (CHP), Gürsel Güler (CHP), Alican Menekşe (CHP), Zühtü Şahin (CHP), Özdemir Manavoğlu (AKP), Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Özgür Taylan Budak (CHP), Ali Kuş (CHP), Serpil Üstün (CHP), Hüseyin Öztaş (CHP), Ercan Merthatun (AKP) getirildi.  Muratpaşa Meclisi'nde Kıyı Ege Belediyeler Birliği üyeleri Ali Kuş (CHP), Zühtü Şahan (CHP), Ejder Karagöz (AKP), Akdeniz Belediyeler Birliği üyeliklerine Derya Karakoç (CHP), Yılmaz Altun (CHP), Hüseyin Öztaş (CHP), Canan Keleş (CHP), Tarihi Kentler Birliği Üyeliğine Yavuzcan Bayatlı (AKP) getirildi.


DİĞER KOMİSYONLAR


Muratpaşa Meclisi'nin diğer komisyonları da şu isimlerden oluştu: 


Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu: Canan Keleş (CHP), Nuran Uğur (CHP), Ersan Dereli (CHP), Derya Karakoç (CHP), Özlem Gözaçan Biçer (AKP).
Belediyeyi ve Belediye Hizmetlerini İzleme ve Tanıtma Komisyonu: Ali Can Menekşe (CHP), Nuran Uğur (CHP), Kamil Korkmaz (CHP), Murat Öztinar (CHP), Mukaddes Aksoy (AKP).
Gençlik Ve Spor Komisyonu: Murat Şimşek (CHP), Murat Öztinar (CHP), Emre Ertuğan (CHP), Ali Kuş, Derya Karakoç (CHP), Nafiz Tanır (AKP).
Eğitim Kültür ve Sanat Komisyonu: Nuran Uğur (CHP), Ersan Dereli (CHP), Derya Karakoç (CHP), Ali Kuş (CHP), Özlem Gözaçan Biçer (AKP). 
Çevre Ve Turizm Komisyonu: Ali Can Menekşe (CHP), Nuran Uğuru (CHP), Canan Keleş (CHP), Kamil Korkmaz (CHP), Mahmut Kırma (AKP). 
Demokratik Kitle Örgütü Komisyonu: Serpil Üstün (CHP), Murat Öztinar (CHP), Özgür Güngör (CHP), Leyla Oruç (CHP), Mahmut Kırma (AKP). 
Engelsiz Yaşam Komisyonu: Nuran Uğur (CHP), Özgür Güngör (CHP), Murat Öztinar (CHP), Ufuk Çiftçi (CHP), Mukaddes Aksoy (AKP).
Hayvan Hakları Komisyonu: Canan Keleş (CHP), Murat Öztinar (CHP), Derya Karakoç (CHP), Mustafa Hazar (CHP), Özlem Gözaçan Biçer (AKP).
İsim Verme Komisyonu: Murat Öztinar (CHP), Canan Keleş (CHP), Nuran Uğur (CHP), Emre Ertuğan (CHP), Mukaddes Aksoy (AKP).
Kaleiçi, Haşim İşçan ve Balbey Turizm Bölgeleri Araştırma ve İnceleme Komisyonu: Murat Öztinar (CHP), Nuran Uğur (CHP), Canan Keleş (CHP), Mustafa Hazar (CHP), Nafiz Tanır (AKP).
Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu: Canan Keleş (CHP), Nuran Uğur (CHP), Serpil Üstün (CHP), Murat Öztinar (CHP), Mukaddes Aksoy (AKP). 
Hukuk Komisyonu: Murat Şimşek (CHP), Özgür Taylan Budak (CHP), Derya Karakoç (CHP), Gürsel Güler (CHP), Ercan Merthatun (AKP).
Sağlık Komisyonu: Murat Öztinar (CHP), Derya Karakoç (CHP), Nuran Uğur (CHP), Leyla Oruç (CHP), Özlem Gözaçan Biçer (AKP). 
Doğal Afetler, Deprem ve Risk Yönetimi ile Gecekondu ve Kentsel Dönüşüm Bölgeleri İhtisas Komisyonu: Nuran Uğur (CHP), Canan Keleş (CHP), Derya Karakoç (CHP), Mahmut Kırma (AKP)
Halk Pazarları, Esnaf Sorunları ile Tüketici Hakları İhtisas Komisyonu: Murat Öztinar (CHP), Ali Kuş (CHP), Derya Karakoç (CHP), Hüseyin Öztaş (CHP).
Sosyal Hizmetler Komisyonu: Canan Keleş (CHP), Nuran Uğur (CHP), Leyla Oruç (CHP), Ufuk Çiftçi (CHP), Mukaddes Aksoy (AKP). 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: