Antalya
10.04.2019
A
YAŞAM , KÜLTÜR-SANAT
Kaleiçi'nde sanat keyfi
Kaleiçi'nde sanat keyfi

 KALEİÇİ'nde, Türk ve Dünya Kültürleri Sanat Platformu'nun katkılarıyla 'Kadınlar Çayı Sanatla Demliyor' sloganlı el sanatları sergisi açıldı

 

Kaleiçi Çay-Tea'S Lunchroom adlı sanat kafede gerçekleşen sanat etkinliğine Antalya'da yaşayan yabancı ve yerli kadınların ilgisi yoğun oldu. Açılış kurdelesini Türk ve Dünya Kültürleri Sanat Platformu yönetici ve üyeleri, Belisima Talisman Sanat Evi'nin sanatçıları işletmenin sahibi Hollandalı Nancy Siegers birlikte kesti. Bir ay sürecek etkinlikte farklı sanat tasarımlarıyla ünlü sanatçı Cemil Deniz'in yönetimindeki Belisima Talisman Sanat Evi sanatçılarından Kevser Can, Rabia Süzer, Sema Tamiç, Aysun Erdem'in yağlıboya resim, seramik, doğal taş takı tasarımı, ev tekstili tasarımı gibi sanat üretimleri beğeniye sunuldu.

 


FARKLI TASARIMLAR


Belisima Talisman Sanat Evi'nin bünyesinde oluşturulan Türk ve Dünya Kültürleri Sanat Platformu'nun sözcüsü Ayşe Sevil Kuru, Türk-yabancı sanatçı ve sanatseverlerin bir araya getirildiği atölyedeki sanat çalışmaları konusunda bilgi verdi. Kuru, "Türk ve yabancı kadın sanatçıların çalışma yaptığı sanat evimizde fikirler üretiliyor, düşünceler şekillendirilerek sanat eserlerine dönüştürülüyor. Eski kıyafetler, kumaşlar, kullanılmayan eşyalar farklı tasarımlarla yeniden hayat buluyor, tuvaller renkleniyor, çamura can veriliyor" dedi.


30 NİSAN’A KADAR AÇIK 


Kaleiçi Çay-Tea'S Lunchroom'un sanat aşığı işletmecisi Nancy Siegers, tesisinde farklı bir konseptle Antalyalılara, yerleşik yabancılara, yerli ve yabancı turistlere hizmet sunulduğunu, kültür-sanat etkinlikleriyle de renk katıldığını belirtti. 'Kadınlar Çayı Sanatla Demliyor' sloganlı el sanatları sergisi 30 Nisan Salı gününe kadar açık kalacak. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: