Antalya
Yayın Tarihi : 09.04.201916:03
Güncelleme Tarihi : 09.04.201917:19
A
SPOR , KÜLTÜR-SANAT
AKD’den anlamlı turnuva
AKD’den anlamlı turnuva

Alevi Kültür Derneği, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Sanatçı Hakan Yeşilyurt anısına futbol turnuvası düzenleniyor. 17 takımın katıldığı turnuva 28 Nisan’da sona erecek ve ilk 3 takıma kupa ve madalya verilecek

Alevi Kültür Derneği (AKD) Antalya Şubesi, bu yıl 5.sini düzenlediği futbol turnuvasını, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Sanatçı Hakan Yeşilyurt ismini verdi. Muratpaşa Belediyesi’nin Konuksever ve OYAK Sitesi sahalarında oynanan turnuvaya 17 takım katılıyor. 7 Nisan’da başlayan Hakan Yeşilyurt Futbol Turnuvası, 28 Nisan’da düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

 


HER YIL FARKLI BİR İSİMLE


AKD Antalya Şube Başkanı Hasan Kaya, turnuvayı bu yıl 5’inci kez düzenlediklerini belirterek, “İlk turnuvamızı ‘Uyuşturucuya Hayır’ ismi ile düzenlemiştik. İkinci turnuvayı Ankara Garı Patlamasında hayatını kaybeden bir çiftimiz için tertipledik. Emre Saltık adına düzenlediğimiz üçüncü turnuvanın ardından, geçtiğimiz yıl 4.turnuvayı ‘Kadına Şiddete Hayır’ ismiyle düzenledik. Bu yıl da değerli sanatçımız Hakan Yeşilyurt anısına organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

 


İLK 3’E MADALYA


Turnuvanın centilmence geçtiğini belirten AKD Başkanı Kaya, “Maçlar 25’erden 2 devre olarak oynanıyor. Turnuva sonunda ilk 3’e giren takımlara kupa ve madalya vereceğiz. Turnuvaya katılan herkese teşekkür ediyorum. Maçlarımız her yıl olduğu gibi sporun ruhuna uygun olarak oynanıyor. Katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: