Antalya
09.04.2019
A
SAĞLIK
Otizm derneğinden ilk etkinlik
Otizm derneğinden ilk etkinlik

Geçtiğimiz ay kurulan Otizm Spektrum Bozuklukları Araştırma Ve Uygulama Derneği ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Hafta sonu bir AVM’de yapılan etkinlikte dernek kurucuları ve veliler kurulan stantta ziyaretçilere Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak "Ben de Otizm'in Farkındayım" yazan rozetler dağıttı.

BİLGİ VERİLDİ
Dernek Başkanı ve Okul Öncesi Öğretmeni Hanife Keser, otizmde erken çocuklukta müdahalenin önemine dikkat çekerken, kurucu üyelerden Psikolog Firdevs Özkaya, otizmden etkilenmiş çocukların ailelerinin psikolojik destek ihtiyaçlarının çok fazla olduğunu belirtti. Özel Eğitim Uzmanı Uğur Kaya ise otizmin tek çaresinin erken ve yoğun özel eğitim olduğunu söyleyerek ailelerin bilimsel dayanaklı özel eğitim uygulamalarının peşini bırakmamaları gerektiğini söyledi.

TOPLUMSAL TUTUM 
Etkinliğe katılan aileler, toplumsal tutumları değiştirmek için böyle bir etkinlikte olmaktan mutlu olduklarını söylediler. Türkiye’de otizm alanında kurulan ilk araştırma derneği olan Otizm Spektrum Bozuklukları Araştırma Ve Uygulama Derneği ilk etkinliğini böylece gerçekleştirmiş oldu.  Hasan YAVAŞLAR 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: