Antalya
05.04.2019
A

Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş.
Yerel seçim yılı olduğu için, seçmene şirin gözükmek isteyen birçok belediye başkanı ve yöneticisi, Türkiye’de basketbolu bitme noktasına getirdi.
Yerel seçim tartışmaları ile meşgul olduğumuz için çok dikkat çekmese de, basketbol kulüpleri antrenmanlara çıkmıyor, maçlara çıkmamak için de hazırlık yapıyor.
Süper Lig’de, TBL’de ve TB2L’deki takımlar, ortalama 3 aydır ödeme yapamıyor.
Sezon başında bol keseden verilen vaadler, attırılan imzalar ve yerel seçimlere odaklanıldığı için ihmal edilen ödemeler, basketbolu tıkanma noktasına getirdi.
Kısa bir araştırma yaptım, Fenerbahçe dışında sorun yaşamayan kulüp yok gibi. 5 aydır ödeme yapmayan kulüpler var.
Sakarya’da sahaya çıkacak oyuncu kalmadı, Nazilli’de basketbolcular ödeme yapılmazsa play-off maçlarına çıkmayacaklarını açıkladı. Beşiktaş gibi köklü bir kulüpte basketbolcular antrenmana çıkmıyor.
Antalya’da Kepez’de de sorun olduğu ancak diğer kulüpler kadar büyük olmadığı için gündeme gelmediğini duyuyorum. 
Adam gibi yönetilse, futboldan daha çok seyirci çekebilecek, halkın ilgisi ile karşılaşabilecek olan basketbol, maalesef iş bilmez yöneticilerin elinde can çekişiyor.
Bundan uzun yıllar önce, o dönemin Muratpaşa Belediyespor yöneticilerinin yaptığı hatanın bedelini Antalya 10 yılda ödeyebildi.
Kısa süre önce Büyükşehir ve Kepez’in yaptığı hataların bedelini ise Antalya olarak hala yapıyoruz.
Birçok kulübün ödeme yapmasının imkansız olduğunu okuyor, duyuyoruz.
2018-2019 sezonunun nasıl biteceği ile ilgili fikri olan kimse yok.
Olayı bu noktaya getiren yöneticiler ise toplum yerel seçim sonuçlarına ve itirazlara kilitlenmişken, konunun gündeme geleceğini sanmıyorlar ve bu nedenle rahatlar.
Yerel seçim sonuçları ne olur bilemem ancak basketbolun çok fazla seçeneği yok ve kötü bir sona doğru koşar adım gidiyor.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok