Antalya
28.03.2019
A
POLİTİKA
Seçime 2 parti giriyor
Seçime 2 parti giriyor

Türkiye Komünist Partisi’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sevinç Sertbarut: “Seçime 2 parti giriyor; bir tarafta birbirlerini destekleyen, birbirlerinden aday transfer eden sermaye düzeninin partileri, diğer tarafta ise halkın çıkarlarını savunan TKP.”

 


Türkiye’nin tamamında belediye başkanlıkları ve meclis üyeliklerine aday gösteren Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Antalya’da gösterdiği 2 belediye başkan adayı da kadın. Bugüne kadar yapılan seçimlerde en fazla kadın aday gösterme başarısına imza atan TKP, Antalya’da Büyükşehir Belediyesi’ne Sevinç İlkuçan, Kepez’e ise Müjde Tozbey Erden’i aday gösterdi. 31 Mart seçimlerinde oy pusulasında göreceğimiz TKP’nin tüm il ve ilçelerde belediye meclis üyeliklerine adayı mevcut.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMA 
Antalya’da özverili bir çalışma ile tüm mahallelerde seçim çalışması yürüttüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sevinç Sertbarut, “Antalyalılara düzen partileri arasında seçeneksiz olmadıklarını anlatıyoruz. Emekçi halkın çıkarlarını savunan bir yerel yönetimin mümkün olduğunu, bunun için patronlardan yana rantçı belediyecilik anlayışına son vermek gerektiğini söylüyoruz” dedi.

HEPSİ DÜZEN PARTİSİ 
31 Mart seçimlerine 2 partinin katıldığını ileri süren Sertbarut şunları söyledi: “Siz bakmayın ittifaklara, aralarındaki sürtüşmelere. Aslında hepsi aynı düzenin partisi. Birbirlerine destek açıklamaları yapan, o partiden bu partiye transfer olup duran, sermaye düzeninin bekası için çabalayan partiler. Diğer tarafta ise halkın çıkarlarını savunan tek parti olan TKP var.”

 

 

KEPEZ PLANSIZ İLÇE 
Partinin Kepez’de belediye başkanlığı için aday gösterdiği isim ise Türkiye kamuoyunun kadın, çocuk ve LGBT bireylerinin avukatı olarak tanıdığı Müjde Tozbey Erden. 12 maddelik “komünist belediyecilik” bildirisini seçim çalışmaları sırasında halka dağıtan Erden, sermaye düzeninin ve rantçı belediyecilik anlayışının ne demek olduğunu kentin en yoksul ve plansız ilçesi olan Kepez’e bakıldığında daha iyi anlaşıldığını söylüyor.

 

 

SAĞLIKSIZ ŞEHİRLEŞME

Komünistlerin ilk önceliğini, “halkın örgütlenerek yerel yönetimlerde belirleyici olması” olarak açıklayan Erden, şöyle konuştu: “Halkımızın ihtiyaçlarını belirlemek ve belediye hizmetlerini buna göre planlamak gerekiyor. Toplumun gerçekten neye ihtiyaç duyduğunu bilmesi için örgütlü olması gerekir. Öncelikle bunun için çalışacağız. Kepez’de rantçı belediyeciliğin mirası olan kötü ve sağlıksız şehirleşmenin önüne geçeceğiz. Belediye kaynaklarının, yandaş müteahhitlerin cebine akmasına izin vermeyeceğiz.” Engin KORKMAZ 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: