Antalya
28.03.2019
A
SPOR
O maç unutulmaz
O maç unutulmaz

Antalyaspor Kaptanı Diego Angelo, ligin ilk yarısında oynadıkları Rizespor maçını hayatı boyunca unutamayacağını söyledi. Kulübün Youtube hesabında soruları yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, Rizespor ile Antalya’da oynadıkları maçı hayatı boyunca unutamayacağını belirterek, “Maçın 90. dakikasına 1-0 mağlup girmiştik. 91.dakikada Mevlüt Erdinç’e asist yaptım, 94. dakikada da penaltı yaptırdım. Bu iki golle sahadan 2-1 galip ayrıldık.  Bu maçta gerçekten çok sevindim. Bu sezon oynadığımız 6-2’lik Beşiktaş ve 5-20’lık Galatasaray maçlarının skorlarına çok üzüldüm” dedi.


SERDAR VE CHİCO


Son yıllarda Antalyaspor seyircisinin maçlara daha çok ilgi gösterdiğini belirten Diego, “Eskişehirspor’da oynarken Antalya’ya maça gelirdik ve Antalyaspor’un taraftarını çok az bulurduk. Ancak son yıllarda taraftar sayısı arttı. Müthiş bir stat var. Taraftarın benim için hazırladığı tezahüratlar beni çok mutlu oluyorum” diye konuştu. Takımda en çok sevdiği oyuncuların Serdar Özkan ve Chico olduğunu belirten tecrübeli kaptan, “Serdar tam bir karakter adamı. Kendisini Eskişehir’de tanıdım ve çok iyi anlaşıyorum. Chico ise kardeşim gibi. Neredeyse her gün beraberiz. Evlerimiz yan yana ve komşuyuz” ifadelerini kullandı.


MALDİNİ VE RAMOS


Futbolda idolüm İtalyan stoper Maldini olduğunu belirten Diego Angelo, Maldini’nin tam bir lider olduğunu söyledi. Kendi mevkisinde şu anda Dünya’nın en iyi oyuncusunun Sergio Ramos olduğunu ifade eden Diego, “Maçı kazanmak için her şeyi yapıyor. Agresif bir stili var ve maçı 90 dakika hiç bırakmıyor” şeklinde konuştu.
Hasan YAVAŞLAR

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: