Antalya
23.03.2019
A
POLİTİKA
SANDIKTA BİTECEK
 SANDIKTA BİTECEK

Belediye hizmetleri ve kendisi hakkında çıkan iddialara yanıt veren Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, “Taşeron işçilere sendika yolu açtık. Kendi asfaltımızı yaparak rant kapılarını kapattık. Konut alanlarının ticari alanlara çevrilmesine izin vermedik. Temiz belediyeciliği çekemeyenler, bize topyekûn saldırıyor. Çirkinliğin, çirkefliğin sonu sandıkta bitecek” dedi

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde düzenlediği yemekte belediye çalışanlarıyla bir araya geldi. Kendisine yönelik gündeme getirilen iddialar için, "Bunların tamamı son harfine kadar yalan, iftira ve karalamadır" ifadelerini kullanan Ümit Uysal, “Çalışmalarımızla ezberleri bozduk. O yüzden gece gündüz, top yekûn Ümit Uysal’a hücum ediyorlar. Yasa önünde hepsiyle hesaplaşacağız. Ama Muratpaşalı gereken cevabı verecektir. Çirkinliğin, çirkefliğin, şirretliğin sonu sandıkta bitecek” diye konuştu.

 


EMEĞE OY GÖZÜYLE BAKMIYORUZ


Konuşmasına,  “İşçimizden başkan yardımcılarımıza kadar, yol arkadaşlığınız mücadele arkadaşlığınız, şehrimizi ve insanlığı yükseltme yolunda verdiğimiz mücadelede katkılarınız için teşekkür ediyor, minnet duygularımı ifade ediyorum” diyerek başlayan Uysal, 5 yıl önce göreve başlarken, disiplinli ve düzgün bir çalışma anlayışının yanı sıra belediye çalışanlarının sosyo-ekonomik ve sendikal haklardan maksimum oranda yararlanmasını öngördüklerini söyledi. Bu doğrultuda 5 yıl önce 950 lira olan asgari ücreti, daha Türkiye’de asgari ücrete ilişkin bir tartışma yokken, 1350 liraya yükselttiklerini hatırlatan Başkan Uysal, “Bizim emeğe bakış açımız bu. Biz emeğe seçim gözüyle, oy gözüyle bakmıyoruz. Hiçbir talep olmasa da emeğe vicdanlı ve doğru bakmaya gayret ediyoruz” dedi.

 


EN İYİ MEMUR SÖZLEŞMESİNİ YAPTIK


Benzer şekilde, Türkiye’nin en iyi memur toplu sözleşmesinin Muratpaşa’da gerçekleştirildiğini, taşeron şirketlerde çalışan personel için sendikalaşmanın önünü açtıklarını belirten Başkan Uysal, hizmet alım sözleşmesine bağlı çalışırken kadroya geçen personelin durumunda, yasada bir genişleme olması halinde iyileştirmeye gideceklerinin sözünü verdi.  Başkan Uysal, “Birileri umut ticareti yapmak için bir şeyler söylüyor. Mümkün olursa, yasal çerçeve genişletirse bilin ki Muratpaşa Belediyesi de bunu yapar” dedi.

 


HALKIMIZ ÇOK MEMNUN


Antalya’nın kalbinde şehrin asfalt altyapısını yüzde 70 oranında yenilediklerini belirten Başkan Uysal, şunları söyledi: “Turizmin başkenti Antalya’mızda asfaltımızı kendimiz ürettik, şehrin altyapısını yeniledik. Muratpaşa halkı bundan memnun. ‘Belediyemiz bizim her kuruşumuzu düşünüyor’ diyor.  Belediyemize asfalt türevlerini satmak isteyen çevreler memnun değil. 800 dönüm yeni park yaptık. Buralarda kullandığımız bitkileri de kendimiz ürettik. Halkımız memnun mu? Memnun. Belediyeye 5 kat, 7 kat daha pahalı çiçek satmak isteyenler memnun değil. Muratpaşa’da kurduğumuz satın alma sistemiyle alırken kazanıyoruz ve bazı durumlar dışında 45. gün ödemelerimizi yapıyoruz. Bundan kim memnun değil, belediyede alengirli iş yapmak isteyenler memnun değil. Kıyılarımızı halka tahsis ettik. 1.5 liraya çay içiliyor, plajlar ücretsiz. Halkımız çok memnun. Kim değil? Kıyıları işgal altında tutup yarı mafyatik yapılara verenler, yandaşları zengin edenler halkın malını halka ateş pahasına satanlar memnun değil.”


MEMNUN OLMAYAN ÇEVRELER BELLİ


Muratpaşa’nın bu çevreler için hep bir kötü emsal olduğunu belirten Başkan Uysal, “Muratpaşa’da konut alanları ticari alanlara çevrilmiyor, inşaat emsalleri artmıyor. Bizim işimiz kamu yararı. Halkımız da bundan memnun. Kim şehrin dalağı parçalansın, böğrü delinsin ister ki. Şehir oligarşisi, bir takım çevreler. Kestirmeden iş görmeye, politikacıları avcunun içinde tutmaya alışmış çevreler memnun değil” şeklinde konuştu.


ÇAKMA ADAYLAR, MAŞA ADAYLAR VAR


Şimdi bu çevrelerin, yerel seçimlerde kendi meşreplerinde bir aday bulduğunu, bunu yan adaylar da desteklediğini belirten Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti: “Çakma adaylar, maşa adaylar, satın alınmış zavallılar ve internet korsanları var.  Bunlar topyekûn Ümit Uysal’a hücum ediyor. Yapılan hücum Ümit Uysal’a değildir, yapılan hücum Muratpaşa’da hep beraber yaptığımız tertemiz belediyeciliğedir. Kötü örnek oluyoruz. Kimseye rant sağlamıyoruz, her yeri halka açıyoruz. Her işimiz halka dönük. Üstelik bunları Turunç Masa üzerinden Muratpaşa’ya adaletli bir şekilde dağıtıyoruz. Bütün çalışmalarımızla ezberleri bozduk. O yüzden gece gündüz, Ümit Uysal’a iftira atıp, karalıyorlar. Bunların tamamı, son harfine kadar yalan, iftira ve karalamadır. Hepsini de Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet ediyoruz. Yasa önünde hepsiyle hesaplaşacağız. Onlar böyle yaptı diye yolumuzdan asla dönmeyiz. Üstümüze çirkef, şirret kampanyalar uyguladınız, iftira ve karalama kampanyaları uyguladınız, şehrin demokratik düzeyini yerle bir ettiniz. Her Allah’ın günü, her sabah bir zavallıyı kullandınız, her gün bir şey uydurdunuz. Sağda solda, uzaktan yakında gerçekle ilgili olmayan saçma sapan şeyler ifade ettirdiniz,  kuklalarınızı piyasaya sürdünüz diye, kendiniz de ortalıkta sessiz sedasız gezdiniz diye asla ve asla yolumuzdan dönmeyiz.”


ASIL CEVABI MURATPAŞA HALKI VERECEK


Yasal yollara gidileceğinin altını çizen Uysal, “Yasal yollara gidiyoruz ama asıl cevap her birimizin haklarını koruduğu, onları düşünerek gece gündüz çalıştığı, kamunun bütün olanaklarını onlara tahsis ettiği Muratpaşalı komşularımız cevabıdır. 31 Mart’ta yalanlara, iftiralara, saldırılara bizim her dakikamızı, her kuruşumuzu uğruna ortaya koyduğumuz Muratpaşa halkı gereken cevabı verecektir. Çirkinliğin, çirkefliğin, şirretliğin sonu sandıkta bitecektir” diye konuştu.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: