Antalya
22.03.2019
A
POLİTİKA
Muhtarlık vaat değil, hizmet işidir
Muhtarlık vaat değil, hizmet işidir

Meltem Mahallesi’nin ilk kadın muhtarı olan Muazzez Kaval, muhtar azası olan eşine yardım ederek başladığı muhtarlık serüvenini 28 yıldır sürdürüyor. 31 Mart’ta tekrar aday olan Kaval, 6 dönemdir birçok başarılı hizmete imza attıklarını işaret ederek, “Muhtarlık vaat değil, hizmet işidir” dedi.

Muazzez Kaval... Antalya’nın 28 yıldır aralıksız görevinin başında kalan ilk kadın muhtarı. Muhtar azası olan eşine yardım ederek adım attığı muhtarlık serüveni, 1991 yılında Meltem Mahallesi muhtarı seçilmesiyle mesleğe dönüştü. Çağdaş bir Türk kadını olarak Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeden 28 yıldır mesleğini sürdürdüğünü ifade eden Muazzez Kaval, muhtarlığı hiçbir zaman ‘yan iş’ olarak görmediğini söyledi.


28 YIL ÖNCE EŞİNE YARDIM EDEREK BAŞLADI


Muhtarlık mesleğine muhtar azası olan eşinin işlerine yardımcı olarak merak saldığını belirten Kaval, “O dönemde muhtar seçilen komşumuz, şartların da zor olması sebebiyle muhtarlığı bırakıp Almanya’ya gitmişti. Birinci aza olan eşime kalan işlere yardım ederek bu işe başladım. Bir sonraki seçimlere adaylığımı koydum ve 1991 yılında Meltem Mahalle Muhtarı seçildim. O günden bu yana da mesleğim dediğim muhtarlığı sürdürüyorum” ifadelerine yer verdi. Muhtar olduğu dönemde Meltem’in yolu, parkı olmadığını hatta bir mahalle statüsünde dahi bulunmadığını ifade eden Kaval, “Büyük bir özveri ve mahallelinin yardımıyla buradan konforlu bir mahalle inşa ettik. Çok zorlandık ama başardık. Tüm mesaimi ve sevgimi verdiğim ve yapmaktan onur duyduğum muhtarlığın bilinciyle hareket ettim. Şimdi Meltem, hiçbir eksiği olmayan Antalya’nın gözde mahallelerinden biri haline geldi” dedi.


6 DÖNEMDİR BİRÇOK BAŞARILI HİZMET YAPTIK


6 dönemdir muhtarlık mesleğini yaparak bu süreçte birçok başarılı hizmete imza attıklarını dile getiren Kaval, 28 yılı şu sözlerle özetledi: “Belediyemiz ile işbirliği içinde yeşil alanlarımızı artırarak mahalle sakinlerimizin hoşça vakit geçirebileceği yeni park yerleri oluşturduk. PTT şubemiz, vatandaşlarımızın çok daha rahat hizmet görebileceği şekilde Adliye’nin içinden çarşı merkezimize taşındı. Çabalarımız sonucunda iki katlı pazar yeri projesine başlanabilmesi için gerekli yasal izinler sağlandı. Sivil toplum kuruluşlarımızın da desteği ile geleneksel olarak her yıl kadınlarımızın aile ekonomisine katlı sağlaması için ürettiklerini satabilecekleri kermesler düzenliyoruz. Düzenlediğimiz kampanyalar ile yardıma ihtiyacı olan her bireyimizin yanında olduk. Sonuç olarak mahallemiz belediyemiz ve muhtarlığımızın işbirliği ile ve site yöneticilerimizin desteği ile Antalya’nın en gözde yerleşim yerlerinden biri oldu. Önce hizmet anlayışı ve sorumluluğu ile Meltem Mahallesi’ne yeniden adayım. Muhtarlık vaat değil, hizmet işidir”. Müzeyyen YÜCE

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: