Antalya
22.03.2019
A
YAŞAM , KÜLTÜR-SANAT
Okula 'Gazi ve Şehitler' köşesi
Okula 'Gazi ve Şehitler' köşesi

ANTALYA Kamile Çömlekçioğlu Ortaokulu'nda Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında hazırlanan 'Gazi ve Şehitler Köşesi' açıldı.
Muratpaşa ilçesindeki Kamile Çömlekçioğlu Ortaokulu'nda, okul idaresi, öğretmenler, okul aile birliği, veli ve öğrenciler tarafından 'Gazi ve Şehitler Köşesi' hazırlandı. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında hazırlanan köşe, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Ünal, Okul Müdürü Rahmi Daşkın, ilçedeki bazı okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ile şehit ve gazi yakınlarının katılımıyla açıldı.
 

TEŞEKKÜR ETTİ

Okul Müdürü Rahmi Daşkın, milli ve manevi değerler açısından gelecek nesillere duyarlılık ve farkındalık yaratmak, geçmişten alınacak hedef ve ilkelerin gelecek nesillere ışık tutması, milli birlik ve beraberliğin önemini, vatan topraklarının nasıl kazanıldığını anlatmak, öğrencilerin ülke ve milletine karşı sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 'Gazi ve Şehidime Minnetle' adıyla proje başlattıklarını söyledi.
Bu anlayışla oluşturulan komisyonun çalışmalarıyla okulda 'Gazi ve Şehitler' köşesi hazırladıklarını kaydeden Daşkın, Antalya 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığından alınan bilgiler ışığında şehit pilot üsteğmen Evren Döner, şehit uzman çavuş Selçuk Gürdal, şehit jandarma er Murat Erdi Eker'in fotoğraf ve özgeçmişlerine köşe yer verdiklerini kaydetti.
Şehit aileleri de projeden memnuniyet duyduklarını belirterek okul idaresine teşekkür etti. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: