Antalya
21.03.2019
A
POLİTİKA
Eski belde belediyelerinde muhtarlık revaçta
Eski belde belediyelerinde muhtarlık revaçta

Oba hizmet görecek

Alanya’da belde belediyesiyken mahalleye dönüştürülen seçim bölgelerinde muhtar adaylığı gözde… 22 bin nüfusu barındıran Oba mahallesine muhtar adayı olan Necati Çınar, aşevi, bedava çay, cami yapımı, spor salonu gibi alt yapı ve sosyal hizmetler alanında onlarca vaatte bulunuyor.
Alanya’nın eski belde belediyelerinden 22 bin nüfuslu Oba mahallesinde muhtar adaylığı kıran kırana geçiyor. Adaylardan biri olan gazeteci Necati Çınar, alt yapıdan sosyal hizmetlere kadar belediye başkanlarını aratmayacak vaatlerde bulunarak muhtarlığı kazanacağına olan inancını ortaya koyuyor. Belediye başkan adayı gibi hane hane seçmen ziyareti yapan Necati Çınar, mesleği olan gazetecilikten gelme pratik ihtiyaç tespiti yaparak Oba’ya yapacağı hizmetleri bir bir sıralıyor. Vaatler arasında ücretsiz aşevi ve çay ikramı da var; kaldırım, köprü, cami, spor salonu gibi belediye hizmeti hüviyetinde işler de var.


BELEDİYE GİBİ HİZMET


Doğma büyüme Oba’lı olduğuna dikkat çeken muhtar adayı gazeteci Necati Çınar, geçmişte belediyelik olan bölgede muhtarlığı kazanması halinde kamu kurumları ve belediye ile işbirliği içinde büyük hizmetlere imza atacaklarını dile getiriyor. Muhtar adayı Çınar, vaatlerini şöyle sıralıyor: “ Oba çayı üzerinden Fatih Caddesi’ne giden Hasan Okşar'a ait kapalı yolun açılmasını sağlayacağım. Oba Çayı Metro ve Aşağı Oba'ya giden yoldaki Eğri Köprü'nün genişletilerek yenilenmesini sağlayacağım. Oba'ya hal fiyatına halk pazarı yapılmasını sağlayacağız. Öğrencilere özel kütüphane yaptıracak, çaylar ikramımız olacak. Oba'ya aşevi yapılarak ihtiyaç sahiplerine kazandırılmasını sağlayacağız. Aşağı Oba Mezarlığı yanında cenaze namazı kılınan ve cami için ayrılan 4 bin metrekarelik alana Oba'ya yakışan bir cami yapılmasını sağlayacağız. Öğrenciler ve aileler için televizyondan maç izlenmesi için Millet Çay Bahçesi yapacağız. Oba Çayı Projesi kapsamında yürüyüş ve bisiklet yolu yapacağız. Obaspor’a kapalı spor salonu, futbol sahası kazandıracağız.”


HUZUR BELDESİ OBA


 Oba’nın Alanya’ya yakışır bir belde olması için çalışacağını dile getiren Necati Çınar, imar planlamasından, kaldırım çalışmalarına kadar bütün alt ve üst yapı hizmetlerinin gerçekleşeceğini söyledi. Doğup büyüğü Oba’ya hizmet edecek olmanın heyecanını yaşadığını belirten Çınar, her kesimle barışık, huzur içinde bir Oba için hemşehrilerinden destek beklediğini söyledi.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: