Antalya
20.03.2019
A

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü bu yılda değişmez maalesef…

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü;
“Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla” sloganı ile posterler (D.S. bir güzellik resmi ile), yazılar her yerde,
22 Mart;
Babası Mehmet için yaklaşık 2 yıldır kreş arıyor hiçbir kreş Mehmet’i kabul etmiyor, edenler ise bir süre sonra babasına kibarca Mehmet’in burada yapamayacağını kreşten almasını söylüyorlar.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü;
“Onlara Fırsat Verelim” sloganı ile posterler (D.S. bir güzellik resmi ile), yazılar her yerde,
22 Mart;
İşyerinde Down Sendromlu bir bireyi çalıştırır mısınız? Sorusuna, “Bizim işimiz onlara pek uygun olmaz, ama isterlerse her türlü yardımı yaparım” cevabı. (%64 cevap. Bilimsel Araştırma sonucu)

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü;
“Sizlerden Biriyim, Dost canlısıyım, Eğlenmeyi Severim, Biraz İnatçıyım” sloganı ile posterler (D.S. bir güzellik resmi ile), yazılar her yerde, Down Sendromlu Gençler harmandalı vb. bilimum oyun havaları eşliğinde ortada oynuyor, dans ediyorlar, sanki tek becerileri bu gibi. İzleyenlerin kimilerinin gözleri yaşarıyor, kimisi çokça gülüyor. Birisi arkadaşına şöyle diyor “Ya çok tatlılar, yerim ben onları”
22 Mart;
Down Sendromunun bulaşıcı bir şey olduğunu sanarak toplu yerlerde karşılaştığı D.S.lu bireylere fazla yaklaşmayan birisi.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü;
“Benim Sevgim Dünyaya Yeter, Elimden tut” sloganı ile posterler (D.S. bir güzellik resmi ile), yazılar her yerde, İdareci
22 Mart;
Çocuğunun sınıfında kaynaştırma öğrencisi olarak eğitim alan yetersizlikten etkilenmiş öğrencinin sınıf düzenini bozduğu ve öğretmeni çok uğraştırdığı için sınıftan gönderilmesi için imza toplayan bir Veli.

Esenlikler Dilerim.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok