Antalya
19.03.2019
A
POLİTİKA
Başkan Gül: Arslanbucak bizim kalemiz
Başkan Gül: Arslanbucak bizim kalemiz

Kemer Belediyesi Arslanbucak Kültür ve Spor Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Törende konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bizim imar planını yaptırdığımız Arslanbucak’ın nüfusu ise 2 binden 10 bine çıktı” dedi.

 

Arslanbucak Mahallesi 245. ada 1. parselde inşa edilecek Kültür ve Spor Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Kemer Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül’ün ev sahipliğinde yapılan törene; CHP İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, İYİ Parti İlçe Başkanı Ergün Büyükbaş, meclis üyeleri ve adayları ile muhtarlar,  Arslanbucak Mahallesi sakinleri ve Kemer’in 4 bir yanından gelen vatandaşlar katıldı.


MODERN BİR MAHALLE YAPTIK
Törende yaptığı konuşmada Arslanbucak Mahallesi’ne verdikleri hizmetleri anlatan Başkan Gül, “Arslanbucak’ta yüzde 45 emsal ile imar planı getirilmesini sağladık. Bu sayede arsa değerleri arttı. Hemen hemen bütün sokaklarından altyapısı, asfaltı, parke taşı, kaldırımı bitmiş olan Arslanbucak’ı Türkiye’nin en modern ve çok özel mahallelerinden biri haline getirdik.  Burada 400 binanın iskânı yoktu. O binaları iskâna kavuşturduk.  Arslanbucaklılar da sağ olsunlar bize hep destek verdiler ve Arslanbucak dün de bugün de hep bizim kalemiz oldu” diye konuştu.

 
ONLAR KEMER’İ NASIL YÖNETECEKLER?
Arslanbucak’a verdikleri bu hizmetler sayesinde mahallenin nüfusunun 2 binden 10 binin üstüne çıktığını kaydeden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bir Arslanbucak’ı bakın, bir de karşıma rakip olarak çıkanların, şehir planının nasıl yapıldığı bilmeyenlerin, eskiden yönettikleri beldelere bakın! Rakip iki adaydan birinin belediye başkanlığı yaptığı Tekirova’da yanlış imar nedeniyle 3 bin kişi göç etti. Diğer adayın geçmişte belediye başkanlığı yaptığı Göynük’ten de 4 bin 500 kişi göç etti.  Kemer büyürken bu 2 bölgede nüfus azaldı. Neden göç ettiler? Yanlış imar planı nedeniyle oraları terk ettiler. Kendi beldelerinden insanları kaçıran bu 2 siyasetçi şimdi de karşımıza aday olarak çıktılar. Beldelerini yönetememişler Kemer’i nasıl yönetecekler?” diye konuştu


BELEDİYENİN 22 ARSASINI SATTILAR
Geçmişteki hatalı yönetimin belediyeyi zarara uğrattığını da vurgulayan Başkan Mustafa gül, “Bizim görevde olmadığımız 1999-2009 yılları arasında belediyeciliği bilmeyen, belediyeye uğramayan bir yönetici tarafından belediyenin 22 arsası satıldı.  Elimizde tek tük arazi kaldı. Onlardan birine de bu tesisi yapıyoruz. Zannederim burayı unutmuşlar da satamamışlar. Unutmasalar burası da elimizden gitmişti.  Şu anda ise arsa satılan değil arsa alan bir belediye konumundayız ”dedi   (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: