Antalya
18.03.2019
A

Konuyu araştırdım forma, stat ve takıma sponsor olacak firmaların kulübe ödeyecekleri para yıllık bazda 3 ile 5 milyon dolar arasında, bu para bonservis bedeli olmadan da sadece Eto'o ve Nasri gibi iki yıldızı aynı anda transfer etmeye yeter. Peki bu iki yıldıza değer mi?
Değer. Bunların takıma getireceği atmosfer, kombine ve forma satışlarını arttıracağı gibi diğer gelirleri de tetikleyecektir.
Kamuoyundan öğrendiğimize göre kulüplerin borç yapılandırılmasında sona gelinmiş ve anladığım kadarıyla kamu bankaları borçları temizlemek için uzun vadeli ve düşük faizli kredi verecek. Böylece UEFA baskısından da kurtulmuş olacağız. Bu maksatla Antalyaspor'da dahil olmak üzere bütün kulüplerin önü açılmış olacak. Yani Türk Futbolunda yeni bir çığır açılacak ve kulüpler yeni imkanlar elde edecekler. Bundan sonra bu imkanları büyük düşünerek iyi kullanacak takımların önü sürekli açık olacaktır. Sayın Başkan hemen hemen her yazımda size seslendiğim gibi bu yazımda da size sesleniyorum. Gelecek sezon için bu imkanları değerlendirerek vizyonunuza uygun bir takım kurun ve artık kafaya oynayan bir takımın taraftarı olarak maçları rahat rahat seyretmeye gelelim.
Alanyaspor maçına gelince korkunç bir özgüven, yerini bulan milimetrik paslar, ama 3-0 dan sonra, neden baştan değil. Çünkü, Antalyaspor kendi gücünün farkında değil bu yüzden gereksiz stres yaşıyor ve seyirciye de yaşatıyor. Korkma bundan sonraki maçlarda istenilen sonuçları almasan bile,aşağıdaki takımlar sürekli yenildikleri için, bir şey olmaz sana.
Yeter ki gücünün farkında ol. Geçen yazımda takımımız GS'ye 5-0 yenildi ama Türkiye'ye futbol resitali verdi ve Bülent Korkmaz’a bravo diye yazmıştım. Bravomu bir kez daha yineliyorum. Hakem Zorbay Küçük harika maç yönetti. Goller birbirinden nefisti. Tatsız bir olay yaşandı. Sergen Yalçın'ın futbolcumuza tehdit eder gibi işaret parmağını sallaması kendisine hiç yakışmadı, neticede de tribünleri boyladı zaten.
Antalya'nın nüfusu ilçeleri ile beraber 2,5 milyon. 1 milyon kişi de ilçeleri ile berber Isparta, Burdur ederse 3,5 milyon kişi yapar. 3.5 milyonluk nüfus  30.000 kişilik stadı dolduramıyor. Maç hemen hemen yarı dolu tribünlere oynandı. Sebep seyirciyi cezbedecek bir Eto'o gibi yıldız yok. İlk paragrafta izah etmeye çalıştım. Takıma gelir getirecek projelere imza atmak ve dolayısıyla Antalyaspor'a yıldız getirmek senin görevin Başkan. Haydi göster kendini artık. Kamuoyuna deklere et önümüzdeki sezon bambaşka bir Antalyaspor seyredeceksiniz, ben her şeyi planladım de.
Sonuç galibiz ve mutluyuz teşekkürler Başkan, teknik heyet ve futbolcular.
Hoşça kalın, iyi haftalar diliyorum.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok