Antalya
18.03.2019
A
POLİTİKA
Halci ve pazarcının takati kalmadı
Halci ve pazarcının takati kalmadı

Çiftçi vekil CHP’li Aydın Özer, Kocaeli Gebze’de yaptığı hal ve pazarcı esnafı ziyaretinde, bir dokundu bin ah işitti. Halin her geçen gün boşaldığını ve satışın azaldığını söyleyen esnaf, Özer’e “Psikolojimiz bozuldu. Vatandaşın gözünde biz üçkağıtçı olduk. Ekmeğimizin teröristi olduk” diye dert yandı.  Tarımın kalbi Antalya’daki yaş sebze-meyve toptancı hallerinde üreticilerle buluşan ve yüksek fiyatlara ilişkin bugüne dek tarım sektörünün sesini duyurmaya çaba harcayan CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, bu kez Gebze’de hal ve pazarcı esnafıyla buluştu. Cuma sabahı erken saatlerde öncelikle Gebze Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret eden Özer tek tek esnafla konuştu, sorunlarını dinledi. Halin her geçen gün boşaldığını, satışın azaldığını söyleyen esnaf CHP’li Özer’e “Psikolojimiz bozuldu, takatimiz kalmadı, biz bittik” diye dert yandı.

FATURA İSTEMİYORLAR

Üretimin azalması, fiyatların yükselmesi ve tanzim satış uygulamasıyla dengenin bozulduğuna dikkat çeken hal esnafını dinleyen Özer, şu değerlendirmede bulundu:
“Esnaf en çok da tarla kapatan marketlerden şikayet ediyor. Özellikle birkaç marketin adını veriyor, bunların FETÖ bağlantısı ile sektöre girdiklerini ve yasanın esnetildiğini dile getiriyor. Ayrıca yine söylediklerine göre; bir belediye buradan kilosu 5.90’a toplamda 7 bin 800 TL’lik ürün alıyor ama bunun için fatura istemiyor. Tanzimde ise bu ürün kilosu 4 liradan ve fişle satış yapılıyor. Yani belediyenin zarar hanesine yazılacak bu durum resmî olarak işlenmiyor.” (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: