Antalya
18.03.2019
A
POLİTİKA
FETÖ ile işbirliği yapanlar bizi suçlayamaz
FETÖ ile işbirliği yapanlar bizi suçlayamaz

CHP’ye yönelik basında yer alan ‘kirli pazarlık’ iddialarına cevap veren İl Başkanı Ahmet Kumbul,  “FETÖ elebaşı için, ‘Bu hasretlik bitsin’, ‘Ne istedilerse verdik’ diyenler, başkalarını FETÖ ile işbirliği yapmakla suçluyor. CHP’nin kökleri Kuvayi Milliye’ye, dayanmaktadır” dedi.

 

CHP Partisi İl Başkanı Ahmet Kumbul’un da aralarında bulunduğu CHP’li yöneticilerin HDP yöneticileri ile görüştüğüne yönelik ‘terör örgütü ile gizli pazarlık’ başlığı ile yapılan haberlere CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, sert tepki gösterdi. Ak Parti’nin FETÖ elebaşı için, “Bu hasretlik bitsin”, “Ne istedilerse verdik” sözlerini hatırlatan Kumbul, “2004’te Milli Güvenlik Kurulu’nda FETÖ ile ilgili terör örgütü kararı alınırken bu kararı yerine getirmeyenler, emniyetten Yüksek Yargı’ya devletin çeşitli kademelerinde FETÖ iltisaklı kişilerin atamalarının arkasında imzası bulunanlar, tüm bunları yapanlar sanki kendileri değillermiş gibi başkalarını FETÖ ile işbirliği yapmakla suçluyor” ifadelerine yer verdi.


AKP, BİRÇOK METROPOLÜ KAYBEDECEK


31 Mart yerel seçimlerinde başta Ankara olmak üzere birçok metropolü Ak Parti’nin kaybedeceğini ve bu yüzden gündem saptırmaya çalıştıklarını iddia eden Kumbul, CHP’ye yönelik saldırıları da bu duruma bağladı. Kumbul, “Ankara’da, İstanbul’da, Antalya’da ve birçok yerde kaybetmeye yakın oldukları için, hırçınlaşmaya, saldırmaya başladılar. Ne yaparlarsa yapsınlar sonuç değişmeyecektir. 31 Mart’ın sonunda, Millet İttifakı ortağımız İYİ Parti ile birlikte bu ülkeye baharı getireceğiz” diye konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin köklerinin emperyalizme karşı ulusal başkaldırının öncüsü olan Kuvayi Milliye’ye, Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerine dayandığını belirten Kumbul, “CHP, avukatlık bürolarında kurulmuş bir parti değildir. CHP’nin tarihsel kimliği, Atatürk devrimlerinin birikimleri ile altı ok ilkeleri eşliğinde Atatürk’ün “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözleri ile öz ifadesini bulan bu soylu ve erdemli gelenek ile şekillendi” dedi. Haber MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: