Antalya
16.03.2019
A
POLİTİKA
Kepez'de caddeler kazılmayacak
Kepez'de caddeler kazılmayacak

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen, Muratpaşa Belediye Başkanı - Başkan Adayı Ümit Uysal, CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ve birçok dernek başkanından oluşan kalabalık bir grupla birlikte Anadolu Birliği’nin düzenlediği kahvaltıya konuk oldu. Dinç, kahvaltı sonrasında Kanal Mahallesi’nde esnafı ziyaret etti. Kanal Mahallesi'nde caddelerin durmadan kazılmasından yakınan bir vatandaşa Dinç, "Yolların kenarına galeriler döşeyeceğiz. Kablolar bunların içinden geçecek. Sonrasında caddeler hiç kazılmayacak" ifadelerine yer verdi.


KEPEZ'E HEMŞERİ KÖYÜ


Anadolu Birliği'nin kahvaltısında projeleri arasında yer alan "Hemşeri Köyü" hakkında bilgi veren Murat Dinç; Kepez’in, Türkiye mozaiğinin buluşma noktası olduğunu belirterek, "Türkiye’nin en çok turist alan şehrinde, bu kadar farklı kültür bir arada bulunuyorsa, bu kültürlerin sergileneceği bir ortam yaratmamız gerekir. Kepez’de alternatif turizm merkezi olarak hedeflediğimiz ‘Hemşeri Köyü’ projesiyle, Türkiye’nin 81 ili yöresel ürünleri, mimarisi ve çeşitli kültürel varlıklarıyla sergilenecek" diye konuştu.


CADDELER ARTIK KAZILMAYACAK


Kahvaltı sonrasında Kanal Mahallesi’nde Yasemin Caddesi ve Ahmet Vefik Paşa Caddesi esnafını ziyaret eden Murat Dinç, caddelerin kazılıp durmasından yakınan bir vatandaşa, “Yakınmakta haklısınız. Telefon, elektrik, internet, su derken kurumlar arası koordinasyon eksikliğinden dolayı sürekli kazı yapılıyor. Bu kazılar hem milli servete zarar, hem de halkı toz toprak içerisinde bırakıyor. Bunun önüne geçmek için Avrupa’nın birçok kentinde uygulanan galeri sistemini buraya getireceğim. Yolların kenarlarına galeriler döşeyeceğiz. Böylece tüm kablolar bu galerinin içerisinden hiç kazı yapılmadan geçecek. Sürekli kazılar için harcanan para ise belediyemize kaynak olarak aktarılacak. Böyle hem gelir elde edebileceğimiz, hem de hayatı kolaylaştıracak projelerle Kepez’in her bölgesine hizmet edeceğiz” dedi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: