Antalya
15.03.2019
A
POLİTİKA
Piyasalar birkaç haftaya toparlanacak
Piyasalar birkaç haftaya toparlanacak

DÖSİAD sabah kahvaltısının konuğu Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, yerel seçimler için bir genel seçim havası yaratılmaya çalışıldığını iddia ederek, bu algının ekonomiye zarar verdiğini savundu. Taş, hükümetin politikaları sayesinde birkaç haftaya kadar piyasalarda ciddi toparlanma yaşanacağını söyledi.

 

Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (DÖSİAD) konuğu Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş oldu. Toplantıya, Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Ak Parti Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Emre Afacan ve dernek üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan İbrahim Ethem Taş, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler hakkında değerlendirmede bulundu.  Yerel seçimler için bir genel seçim havası yaratılmaya çalışıldığını savunan Taş, 31 Mart'tan sonra hükümetin değişmeyeceğini, cumhurbaşkanı, bakanlar, milletvekillerinin yerinde kalacağını ifade etti. Taş, bu algının ekonomiye zarar verdiğini iddia etti.  Hükümetin ekonominin rahatlaması için ciddi faaliyetler yaptığını belirten İbrahim Ethem Taş, “Faizler düşmeye başladı. Tüm işadamlarımızın, esnafımızın beklentisi de buydu. Herkes ekonominin rahatlaması için bankaların kredi musluklarını açmalarını, kredi faz oranlarının düşmesini istiyordu biz bunu gerçekleştirdik. Birkaç haftaya kadar piyasalarda ciddi olarak bir toparlanma yaşanacak” dedi.


ANTALYA MARKALARI GÖRMEZDEN GELİNİYOR


DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer de, derneğin 18 ülkede iş formu düzenlediğini, bölgenin markalarını yurt dışında tanıtmaya çalıştıklarını söyledi. Kentteki yatırımlarda Antalya markalarının görmezden gelindiğini belirten Gencer, “Biz bundan sonra seçilmişlerden bölgemizde, kentimizde yapılan yatırımlarda öncelikle kendi markalarımızla çalışılmasını istiyoruz. Biz Antalya'da ticaret ve sanayi odası binası yapıyorsak, bunun mermerlerini Afyon’dan getiriyorsak, buradaki yatırımcıya ayıp etmiş oluyoruz. Bu yanlıştan önümüzdeki dönemde hemen dönülmelidir” diye konuştu. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: