Antalya
15.03.2019
A
POLİTİKA
Yağma düzenin azgın yiyicileri
Yağma düzenin azgın yiyicileri

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “Ülkenin gündemi ekonomi olmalı. Ancak hükümet akla hayale gelmedik suçlamalarda bulunuyor. Ekonomiyi bağladıkları fırsatçılar da, FETÖ’cüler de AK Parti’de. Yağma düzeninin en azgın yiyicileri haline dönüştüler” dedi

 

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında AK Parti hükümetini eleştirip, seçimle ilgili beklentilerini açıkladı. İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, İl Başkanı Ahmet Aydın, ilçe başkanları ve partililerin de katıldığı toplantıda yerel seçim sürecini değerlendiren Aydın, “Sanki seçime değil, harbe gidiyoruz. Akla hayale gelmeyen suçlamalar ile gündem saptırılmaya çalışılıyor” dedi.

İŞSİZLİK YÜZDE 17.5 ARTTI


Ülkenin en önemli gündeminin ekonomi olduğunu belirten Aydın, “2000 yılında Türkiye’nin gayri safi milli hasılası 270 milyar dolar, kişi başına düşen milli gelir 4 bin 300 dolardı.  O zaman gayri safi milli hasılada dünyada 17. Sırada, milli gelirde de 65. sıradaydık. 2018 verileri TÜİK tarafından açıklanmadı. 2017 rakamlarını baz alırsak gayri safi milli hasıla 850 milyar dolar ile yine 17. Sırada,  milli gelir ise 10.500 Dolar ile 64.sıradayız. Yani 2000 yılına göre yerimizde saymışız. Ülkemiz 60 milyar dolardan fazla varlıkları sattı, özelleştirme yaptı. Bu kadar imkan hiçbir iktidara tanınmadı. Buna rağmen işsizlik yüzde 17.5 arttı” dedi.

 

 

ADRES AK PARTİ’YE ÇIKAR


Tarımın iflas ettiğini ve hükümetin gemiyi duvara tosladıklarını belirten Aydın, “Geçtiğimiz seçimi sadece FETÖ üzerinden yürüttüler. FETÖ ile ilgili önergelerimizin tamamına ‘Ret’ verdiler. Ekonomi kötüye gidince fırsatçılardan bahsediyorlar. Bizim bildiğimiz fırsatçılar iktidar yanlısı olur. İktidar tarafından kollanırlar, sırtları sıvazlanır. Bu fırsatçılarla FETÖ’cüler aynı. Bu ikisinin de araştırılması konusunda hiçbir gayretleri olmaz. Çünkü araştırırsa adresi AK Parti’ye çıkar. AK Partililer Türkiye’de kurulmuş yağma düzeninin en azgın yiyicileri haline dönüşmüşlerdir” ifadelerini kullandı.

 

OYUMUZ YÜZDE 40 ARTTI


Son anketlere göre İYİ Parti’nin oylarının yüzde 40 arttığını belirten Koray Aydın, “Gece yarıları yaptığımız mitinglerde bile coşkulu bir seçim atmosferi yaşıyoruz. Mahalli seçime kadar partimizin ve liderimizin adını anmayanlar, birden bire hapse atmakla tehdit ediyor. Ama Cumhurbaşkanı çabuk çark etti. Milyonlarca insanın oluşturduğu bu güç karşısında hiçbir kuvvet duramaz. Bu korku dilinin bizi etkilemesi mümkün değil. Çünkü biz bu dili yeni tanımadık” şeklinde konuştu.

ANTALYA’DA BÖCEK ÖNDE


Cumhuriyet Halk Partisi ile kurdukları Millet İttifakı’nın başta büyükşehirler olmak üzere birçok yerde oyunu artırdığını belirten İYİ Parti Genel Başkanı Koray Aydın, şu bilgileri verdi: “Ankara bitti zaten. Ankara’nın kaybedildiğini görünce, çirkin ayak oyunlarına başvuruyorlar. Çirkeflikte sınır tanımıyorlar. İstanbul’da da İmamoğlu öne geçti. Arayı daha da açacağını düşünüyorum. İzmir zaten sonucu belli. Bursa’da da şu anda AK Parti geriye düştü. Antalya’da da Muhittin Böcek’in önde olduğunu biliyorum. Arkadan gelip öne geçenlerin her zaman kazanır”.


İSA YILDIRIM ELİMİ ÖPTÜ


Aksu’da İsa Yıldırım’ın, “Adaylığımı Koray Aydın engelledi” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Koray Aydın, “İsa Yıldırım yalan konuşmuş. Çünkü Ankara’ya geldi, işin bütün safahatini öğrendi, elimi öptü ve teşekkür etti gitti. Ben alışkınım başıma taş düşmesine. Sözleri onu bağlar. Siyasette tercihler vardır. Kendisi kimin ne yaptığını iyi biliyor” açıklamasını yaptı.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: