Antalya
15.03.2019
A
SEKTÖR
Çiftçiye küspe desteği
Çiftçiye küspe desteği

Antalya ve çevresinde besicilik yapan çiftçinin küspe ihtiyacını karşılayan ANTBİRLİK, 6 bin ton pamuk küspesi satışı yaparak ekonomiye 9 milyon TL'lik katkı yaptı

 

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik), pamuk küspesi satışlarıyla Antalya ekonomisine 9 milyon liralık katkı da bulundu. Antalya ve çevre illerde besicilik yapan çiftçinin küspe ihtiyacını karşılayan tek kurum olan Antbirlik, bu yıl 6 bin ton pamuk küspesi satışı gerçekleştirdi.

 

 

TALEPLER ARTTI


Üreticilerden yoğun küspe talebi alan birlik, ihtiyaçlara cevap vermek için Aydın, Urfa Hatay'dan pamuk çekirdeği alımına yöneldi. İçeriğindeki yüksek protein değeri taşıyan pamuk küspesi, hayvan yetiştiriciliğinde büyük önem taşırken her çeşit büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi olarak kullanılıyor.

 

YÜKSEK PROTEİN


Pamuk küspesi besin ve enerji değerleri ile et ve süt verimini artırdığını ve içeriğinde kimyasal katkı olmadığına değinen ANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, “Pamuk küspesi, yemlerde olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Küspemiz de bol miktarda protein vardır. Aldığımız olumlu ve övgü dolu eleştiriler bizi kalitemizi koruyarak üretimi artırmaya teşvik ediyor” diye konuştu.

 

 

KALİTELİ VE UCUZ


Üretici ve tüketici menfaatlerini dikkate alarak hizmet verdiklerini belirten Yavuz, “Kurum olarak hizmetlerimizden yüksek kar gözetmiyoruz. Kaliteli ürün üretip bu ürünü de ucuz ve kolay bir şekilde çiftçilerimize ulaştırıyoruz. Tarım ve yem sektörüne yön verirken aynı zamanda da ekonomiye katkı sağlıyoruz” dedi.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: