Antalya
14.03.2019
A
POLİTİKA
Çeşmeden su içemiyorum
Çeşmeden su içemiyorum

Halksu projesine yönelik Menderes Türel’in, “Evimde çeşme suyu içiyorum” eleştirisine cevap veren Muhittin Böcek, “Ben de evimde çeşme suyu içmek isterdim ama istenilen kalitede değil. Ben halkıma ucuz içereceğim. Gelirini de Antalyaspor’a vereceğiz” dedi

 

Konyaaltı Sanayici ve İş Adamları Derneği, (KONSİAD) 31 Mart yerel seçimlere kısa bir süre kala Cumhur İttifakı’nın Adayı Menderes Türel ile Millet İttifakının Adayı Muhittin Böcek’i ağırladı. Rixsos Down Otel’de düzenlenen toplantıya iki başkan adayı yarım saat arayla katıldı. Toplantıda konuşan KONSİAD Başkanı İlhami Kaplan, iki başkan adayının da projelerini anlatacağı ve iş insanları ile bir araya geleceği güzel bir toplantı olduğunu ifade etti. Kaplan, her iki başkan adayına da başarılar diledi.

BEN KAYBETTİM, ANTALYA KAYBETTİ


İlhami Kaplan’ın konuşmasının ardından ilk olarak Menderes Türel, iş insanları ile bir araya geldi. Uzun bir proje tanıtım sunumundan sonra konuşan Başkan Menderes Türel, “Antalya, siyasetin kısır çekişmelerine kurban edilemeyecek kadar güzel bir şehir. Bu şehirde adaylar değil, projeler yarışsın. İlk dönemimde de çok çalıştık. Ama seçimi kaybettiğim gün, Antalya’nın kaybettiğini düşünmüştüm, öyle de oldu. Bir tane katlı köprülü kavşak yapılamadı. Biz 11 tane yapmıştık. Bizim olmadığımız dönemde 1 kilometre raylı sistem yapılamadı. Biz 11 kilometre yapmıştık. Biz olmadığımız taktirde bu hizmetler yapılmadı, yapılamayacak. O yüzden bu seçimde Antalya’nın geleceğini seçiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

NEFES KESEN BİR YARIŞ OLACAK


Menderes Türel, seçime doğru giderken yapılan anketlerin sonuçlarını da değerlendirdi. Anket sonuçlarına göre önde olan parti olduklarını ifade eden Türel, “Bugüne kadar anketler bizi yanıltmadı, önde olan partiyiz. Menderes Türel olarak öndeyiz. Ama beni ilgilendiren anketlerin yükselen trenddir. Eğri yukarıya doğru olursa bu beni mutlu eder. Öndeyiz ve yukarıya doğru bir eğilim var. Ancak Antalya'da fahiş farkla seçimi kazanmak mümkün görünmüyor. Çok fazla bir oy farkı olmayacak.  Nefes kesen bir yarışı görebiliyoruz ama ipi göğüsleyen biz olacağız” diye konuştu.


SANATA VE SANATÇIYA SAYGI


Menderes Türel’in ardından Muhittin Böcek, iş insanları ile bir araya geldi. 55 yıldır yapılan Altın Portakal’dan ulusal kategorinin kaldırılmasına değinen ve başkanlığı döneminde festivalin özene döneceğinin sözünü veren Böcek, “Altın Portakal’ın adı değiştirildi. Sanata ve sanatçıya saygı duyacağız. Onların ödüllerini istediklerine adadıklarını hazmedeceğiz. Uluslararası devam edecek ama adını yeni eski adı ve güzelliği yeniden dönecek. Tüm Antalya halkıyla galasını yapacağız” dedi. Balbey, Haşim İşcan ve Kaleiçi'nde bütünleşik planlama yapacaklarının altını çizen Böcek, “Balbey ile ilgili Cumhurbaşkanı'na yanlış bilgi veriyorlar. Önce kamulaştırma kararı çıkardılar, sonra iptal ettiler. Biz vatandaşın oradaki sorununu çözeceğiz. Paraları kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz” diye konuştu.

 


BEN ÇEŞMEDEN SU İÇEMİYORUM


Ak Parti’nin Meltem’de bulunan 40 dönümlük alanda millet bahçesi yapacağını açıkladığını belirten Böcek, seçimi kazandıkları takdirde oraya afet toplama merkezi, 3 katlı otopark ve kent meydanı yapacaklarını bildirdi. Böcek, geçtiğimiz günlerde açıkladığı halk su üzerinden Türel’in kendisini eleştirdiğini belirterek, “Bazı arkadaşlar evinde su içiyormuş, ben de içmek isterim ama ben içemiyorum. Su kalitesi istenilen düzeyde değil. Böyle olduğu içindir ki, Antalya'da damacana su tüketimi hat safhada. Memba gibi suyu ben halkıma içireceğim. Damacana suya yönelik Finike'de yerimiz hazır. Ben halkıma ucuz içereceğim. Gelirini de Antalyaspor’a vereceğiz dedik. ” dedi.  MÜZEYYEN YÜCE

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: