Antalya
14.03.2019
A
SEKTÖR
Boat Fuarı açıldı
Boat Fuarı açıldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen BOAT ANTALYA 2. Motorlu, Motorsuz ve Yelkenli Tekneler ve Su Sporları Fuarı, 100’ün üzerinde firmanın katılımı ile ANFAŞ’ta kapılarını açtı

 

Tüyap Fuarcılık tarafından Antalya Deniz Ticaret Odası işbirliğinde düzenlenen BOAT ANTALYA 2. Motorlu, Motorsuz ve Yelkenli Tekneler ve Su Sporları Fuarı, ANFAŞ Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.

 

 

FUARIN AÇILIŞI YAPILDI


17 Mart’a kadar açık kalacak fuara, Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Gemi Mühendisleri Odası Antalya Şubesi ve KOSGEB de destekliyor. Fuarın açılışı nedeni ile düzenlenen törene, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş: Genel Müdürü Cihat Alagöz, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, ATSO Başkan Yardımcısı Cihangir Deniz, Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

KARAVANLAR DA VAR


Bu yıl ikincisi düzenlenen fuara, 100’den fazla ürünleriyle katılıyor. Tekne ve su sporları ekipmanlarının sergilendiği fuarda, karavanlar da görücüye çıktı. Antalya’da faaliyet gösteren su sporları kulüplerinin tanıtım stadı açtığı fuarda, su sporları ile ilgili birçok malzeme bulunuyor. Klasik otomobillerin de sergilendiği fuarda geçen yıl 30 bini aşkın ziyaretçinin ağırlandığı belirtildi. TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz, etkinliğin geçen yıla görü yüzde 50 büyüdüğünü belirterek, "Turizmin başkenti olan Antalya'nın aynı zamanda yat ve bot fuarının da başkenti olması yolunda hep birlikte yürüyeceğiz." dedi.

 


FUAR SAYISI ARTMALI


Vali Yardımcısı Nurettin Ateş de, ulaşım ve konaklama konusunda turizmin başkenti olan Antalya’da, sektörün gelişmesi için sektörel fuar sayısını artırmak istediklerini ifade etti. ATSO Başkan Yardımcısı Cihangir Deniz ise, Antalya'nın spor, kültür, fuar, kongre gibi alternatif turizm alanlarıyla da rekorlar kırabilecek imkanlara sahip olduğuna işaret etti.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: