Antalya
13.03.2019
A
POLİTİKA
Birlikte başaracağız
Birlikte başaracağız

Başkan Uysal, Kent Akademisi, Tasarım Atölyesi ve Kent Enstitüsü’yle kent sorunlarının belirlenmesi ve çözümünde üniversitelerin, meslek odalarının, öğrencilerin ve gönüllerin ortak çalışacağı bir sürecin başlayacağını söyledi

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin ve İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç’le birlikte Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı meslek odalarıyla birlikte Antalya Barosu, Antalya Tabip Odası, Antalya Diş Hekimleri Odası ve Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti.

 


100. YIL ÖRNEĞİ


Başkan Uysal, ziyaretlerde, Muratpaşa’da ortak akılla yönetimi esas alan bir belediyeciliği hayata geçirdiklerini söyledi. Kentin ortak aklının oluşmasında, kent politikalarının belirlenmesinde meslek oda ve örgütlenmelerinin çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Uysal, şunları söyledi: “Antalya’nın kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk kazandıran Türkan Şoray Kültür Merkezi’nin projesinin belirlenmesinde Antalya Mimarlar Odası’yla birlikte çalıştık. 100. Yıl’daki 40 bin metrekarelik kentsel ve bölgesel spor alanının yeniden Antalya’ya kazandırılmasında belediyemizin verdiği hukuk mücadelesiyle birlikte Antalya Barosu’yla Mimarlar Odası’nın bu alandaki desteği ve mücadelesi de ayrıca önemlidir.”

 

KURUMSAL BİRLİKTELİK


Yeni dönemde meslek odalarıyla yan yana Antalya’nın kalbi Muratpaşa’da birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Uysal, amaçlarının bu birlikteliği daha kurumsal bir düzeye çekmek olduğunu söyledi. Başkan Uysal, bu amaçla Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinin içeriğini zenginleştirecek Kent Akademisi, Kent Enstitüsü ve Tasarım Atölyesi çalışmalarını hayata geçireceklerini söyledi.

 


ORTAK POLİTİKA GELİŞTİRİLECEK


Kent Akademisinin, bir kent politikaları strateji merkezi gibi kurguladıklarını belirten Başkan Uysal, “Kent Akademisi, üniversitelerin ve şehircilik alanında akademik çalışma yürüten kişilerin ortak politikalar geliştireceği bir kent düşünce merkezi olacak” diye konuştu. Uysal, Tasarım Atölyesinin ise kent sorunlarının çözümünde yol gösterici bir model çalışma olarak hayata geçirileceğini belirtti. Kent Enstitüsü’nün amacının ise üreten, toplumsal değişime uyum sağlayan, yenilikçi, demokratik katılıma inanan ve demokrasiyi bir yaşam biçimine dönüştüren bireyler kazanmayı hedefleyen bir merkez olduğunu söyledi.
Haber Merkezi

Paylaş