Antalya
12.03.2019
A
POLİTİKA
Türel’den Döşemealtı müjdeleri
Türel’den Döşemealtı müjdeleri

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı’nın Ilıca, Dağbeli, Akkoç, Bağdemağacı mahalleleri ile TOKİ konutlarında vatandaşlarla bir araya geldi.“Antalya’nın neresine gitseniz bizim hizmetlerimizi görürsünüz” diyenTürel, Döşemealtı’na raylı sistem, hızlı tren, otogar, hastane müjdeleri verdi. 

1500 YATAKLI HASTANE  

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve AK Parti Korkuteli Başkan Adayı Emre Afacan’ın da katıldığı vatandaş buluşmasında Başkan Türel,Döşemealtı’na çok önemli hizmetler yapma gayretinde olduklarını belirterek, “Döşemealtı’nın merkezine daha yakın bir alanda 1500 yataklı şehir hastanesini yapıyoruz ve bu bölgenin en büyük hastanesi olacak.Döşemealtılı hemşerilerimiz dediler ki biz yanı başımızda 100 yataklı devlet hastanesi istiyoruz. Biz ona da tamam dedik. Projeleri bitti inşaatı da yakında artık” diye konuştu. 

 

 

ÇİFTÇİYE ELEKTRİK BEDAVA 

Döşemealtı’nda 50 km’si sıcak asfalt olmak üzere 100 km asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Türel, şunları söyledi: “Karaveliler’de kapalı devre sulama sistemimiz bitti. Çığlık, Yağca, Kovanlık mahallelerimizin kapalı devre sulama suyu ihalemizi bu ay içinde tekrar yapıyoruz. Güneşten elde ettiğimiz elektrikle 1716 çiftçi ailesi Döşemealtı’nda sulama suyunda elektriğe bedel ödemiyor. Gelecek dönemde Antalya’daki bütün sulama birlik ve kooperatiflerinde 50 bin çiftçimizin artık sulama suyunda elektriği bedava kullanmasına sağlayacağız. Yaptık, yapıyoruz, yapacağız.” 

Haber Merkezi 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: