Antalya
11.03.2019
A
SEKTÖR
Bakan Pekcan: Her zaman esnafımızın yanındayız
Bakan Pekcan: Her zaman esnafımızın yanındayız

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Antalya Esnaf Buluşması'nda konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, her zaman sahada olduklarını, esnafın kapısını çalarak 'ne ihtiyacınız var, ne öneriniz var' diye sordukların söyledi.

 

BÜYÜMEYE POZİTİF KATKI
2018 yılında 168 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini, bunun da Cumhuriyet tarihi rekoru olduğunu vurgulayan Bakan Pekcan, "İhracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 75 seviyesine geldi. 2019'da bunu artırmak birinci hedefimiz. İlk iki ayda bunu yüzde 87 seviyesine getirdik. Türkiye'nin dış finansman ihtiyacını azaltmak demektir. Ocak ve şubat ayında 10.8 milyar dolar dış finansman açığını azaltarak Türkiye'nin büyümesine pozitif katkı yapıyoruz" dedi.

2019 HEDEFİ DAHA BÜYÜK
Türkiye'nin ihracat artışına devam ettiğine vurgu yapan Pekcan, "Türkiye'de dış ticaretin milli gelire oranının zirve yaptığını göreceğiz. Hedefimiz 2019'da ihracatın ithalatı karşılama oranını daha da yukarılara çekebilmek" diye konuştu. Esnaf buluşmasının ardından Antalya Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Adlıhan Dere, Bakan Pekcan'a hediye takdim etti.
DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: