Antalya
07.03.2019
A
POLİTİKA
Mutlu Kepez
Mutlu Kepez

Millet İttifakı’nın Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç’in proje tanıtımında izdiham yaşandı. Coşkulu kalabalığa seslenen Dinç, “Benim en çılgın projem Kepez halkının mutluluğu ve huzuru” dedi

CHP - İyi Parti ittifakının Kepez Belediye Başkan Adayı Murat Dinç proje tanıtım toplantısını Dünya Göz Hastanesi karşısında bulunan seçim koordinasyon merkezi açılışıyla birlikte yaptı. Açılışa CHP Büyükşehir Adayı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, CHP milletvekilleri Rafet Zeybek, Aydın Özer, CHP eski milletvekilleri Mustafa akaydın, Tuncay Ercenk, CHP Muratpaşa Adayı Ümit Uysal, Konyaaltı Adayı Semih Esen, CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, İyi Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut, CHP ve İyi Parti il, ilçe, kadın kolları, gençlik kolları yöneticileri, partililer ve vatandaşlar yer aldı. İzdihamın yaşandığı açılışta vatandaşa seslenen Murat Dinç, "29 yıldır Kepez'de yaşıyorum. Kepez'de yaşayan 100 bin kişiyi bire bir tanıyan, evlerine girip çıkabilen, hepsinde telefonu olan biriyim. Hekimlik mesleğimde daima onların mutluluğunu, onların çocuklarının büyüklerinin sağlığını düşündüm.  Dertlerini dert edinip, hep yanlarında oldum. Onlara çok çılgın projeler, çılgın binalar vaat etmiyorum" dedi. "Benim en çılgın projem Kepez halkının mutluluğu ve huzuru. Ekonomik sıkıntı çekmeden Kepez halkının kaliteli bir yaşam sürmesi.  Halkı mutlu olmayan bir kentin çılgın binaları olsa ne olur olmasa ne olur" diyen Dinç, "Asfaltı, kaldırımı, parkı proje olarak görmüyorum. Onlar zaten benim asli görevim. Billboardlara bunları değil, halkın ihtiyacı olan projeleri, halkın mutluluğuna dönük projeleri yazmak istiyorum. Dev kuleler, binalar değil, çocuklarımızın, kadınlarımızın, yaşlılarımızın elinden tutmayı vaat ediyorum. Belediyenin kaynaklarını son kuruşuna kadar sizler için harcamayı vaat ediyorum. Hepsinden önemlisi samimiyet vaat ediyorum. Önce samimiyet, sonra gayret diyorum" diye konuştu.

 


KEPEZ'İ KEPEZLİLERLE YÖNETECEĞİZ


"Kepez'i Kepezlilerle yönetmek için aday oldum. Kepez'i Kepezlilerle, Kepez mozaiği içinde yer alan herkesle birlikte, hiç kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi ayrıştırmadan, herkesi kucaklayarak, meslek hayatıma başladığım günden bu yana olduğu gibi din, dil, ırk ayrımı yapmadan Kepezlileri bugüne kadar nasıl sahiplendiysem, belediye başkanlığımda da aynı şekilde sahipleneceğim. Onlarla birlikte Kepez'i yöneteceğim" diyen Murat Dinç, şöyle konuştu: "Bu tanıtımı salonda mı yapalım, sokakta mı, diye düşünüp, Kepez'i sırça kapalı salonlardan yönetmeyelim deyip, burada yapmaya karar verdik. Göreve geldiğimizde Kepez'i bu şekilde, mahalle meclisleri kurup, esnafımızla, meclis üyelerimizle, gençlerimiz ve kadınlarımızla mahalle meclislerimizde bir araya gelip yöneteceğiz. Başkan yardımcılarımız, bu meclisler yoluyla mahalle sorunlarını belirleyip, belediye meclislerimize rapor edecekler, bize gelen bu raporlar doğrultusunda sorunları birlikte çözeceğiz. Yerinden yönetimi mahallerden başlatacağız. Bunu yaparken Kepez Belediyesi'ni mahallelerde, Kepezlilerin ayağına getirmiş olacağız. Belediyede bir işiniz varsa, kalkıp belediyeye gelmeyeceksiniz, mahalle muhtarlığımızın yanındaki belediye büromuza gelip, işinizi orada halledeceksiniz."


HİZMET PLANIMIZI DOKTOR GÖZÜYLE YAPTIK


"Kepez'e yönelik hizmetlerimizi planlarken bir doktor gözüyle planladık. Doktorların insana yönelik hizmeti anne karnından başlar, ölene kadar devam eder. Bu anlayış doğrultusunda hizmetlerimizi hamile annelerimizden başlatacak, onların sağlıklı evlat edinmelerine destek olacağız" diyen Dinç, "Çocuğumuz doğdu, önleyici hizmetlerimize devam edeceğiz. Çocuğumuz biraz daha büyüdü, çalışan anne babaların çocuklarına kreşlerde bakım hizmeti vereceğiz. Şu andaki belediye başkanımız üç kreş açtı, bunu biz 68 mahalleye yaymak istiyoruz.  Çocuğumuz genç oldu, en iyi üniversiteye girmesin için destek olacağız. Üniversiteye girdi, ailenin ekonomik imkanları kısıtlı, burs vererek onların önünü açacağız. Bu hizmetlerimiz büyüklerimize saygı köyüne varana dek her yaş grubundan vatandaşlarımıza göre biçim alacak" dedi.

 


ÜRETİM ALANLARI YARATACAĞIZ


"Kepez'de eskiden Dokuma Fabrikası, Pil Fabrikası, Yağ Sanayi Fabrikası vardı, bir Ferrokrom vardı. İnsanlar Kepezimize çalışmaya, üretmeye gelirdi. Benim Kepezlim şimdi ya pazarcılık yapıyor, küçük esnaf olarak hizmet veriyor, sanayi sitesinde çalışıyor ya da memur olarak görev yapıyor. Kepez'de yeni iş yeni üretim alanları üretmek zorundayız" diyen Murat Dinç, "Büyükşehir Belediye Başkanımızla oturup, Kepez'de orta ölçekli sanayi planları üzerinde çalışacak, Kepez'in işsizlik sorununa da çözüm üreteceğiz. 20 - 30 bin kişiye bu şekilde iş ortamı yaratacağımızın müjdesini verebilirim" ifadelerini kullandı.  


KEPEZ'E HEMŞERİ KÖYÜ


Kepezlileri bir araya getirip kaynaştıracak bir kent meydanı, bu kent meydanında bir de hemşeri köyü düşündüklerini belirten Dinç, "Kepez demek Türkiye demek. Kepez mozaiği içinde 81 ilden insanlarımız var. Bu illerimizin kültürlerinin, yerel sanatlarının, yemek kültürlerinin, yöresel mimarilerinin tanıtılacağı bir ortam yaratacağız. 81 ilimizi Kepez Hemşeri Köyü'nde bir araya getirip turizmle buluşturacak, Kepez'e alternatif turizmi sokacağız" diye konuştu.

 


SEYİR TERASI DÜZENLENECEK


Masa Dağı'nda bulunan Seyir Terası’nın deniz kenarlarıyla birlikte Antalya'nın en güzel yerlerinden biri olduğunu söyleyen Murat Dinç, "Seyir Terasında sadece gözleme satılan çadırlar var. Seyir Terası'nı yeniden düzenleyeceğiz. Kepez'de insanların ailesiyle oturabileceği, balık yiyebileceği bir restoran yok. Ailesiyle yemek yemek isteyenler Muratpaşa ya da Konyaaltı'na gidiyor. Kepez'i bu yalnızlıktan kurtaracağız" dedi.

GİRİŞ KAT YER SAHİBİNE, ORTA KAT MÜTEAHHİTE


Kepez'in en önemli sorununun kentsel dönüşüm olduğunu vurgulayan Murat Dinç, şunları söyledi: "Şimdiye kadar bir kentsel dönüşüm yapıldı. Onda da yer sahipleri mutlu değil. Ne hikmetse, yüzde 25 ile daire sahibi edildiler, bundan şikayetçiler. 'Bir müteahhide versek bunun iki katı daire sahibi olurduk' diyorlar. Yine ne hikmetse ya giriş katını, ya en üst katı ya da kuzey cephesini çektiler. Orta katlar, güney dairelerse müteahhidin oldu. Biz 60 - 70 dönümlük adaları 5'er dönüme ayırarak hak sahiplerinin kaybı olmadan bu işi gerçekleştirecek, orta ölçekli işetmelerimize de destek sunmuş olacağız."  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: