Antalya
07.03.2019
A
POLİTİKA
Sözen projelerini tanıttı
Sözen projelerini tanıttı

MANAVGAT Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı CHP'li Şükrü Sözen, 'Bu gelecek hepimizin' sloganıyla hazırladığı Manavgat'ın geleceğine yön verecek projelerini, düzenlediği toplantıyla Manavgat halkına tanıttı

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen proje tanıtım toplantısına CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Cavit Arı, Rafet Zeybek, Aydın Özer, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, İYİ Parti İl Koordinatörü Bülent Gürsoy, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, İYİ Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı, oda başkanları, sivil toplum örgütü ve dernek yöneticileri, Millet İttifakı belediye meclis üyesi adayları, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.


YOĞUN İLGİ GÖRDÜ


Başkan Şükrü Sözen'in proje toplantısına Manavgatlılar da yoğun ilgi gösterdi. Konferans salonuna sığmayan Manavgatlılar toplantıyı AKM fuayesine ve meydanına kurulan ledlerden izledi. Başkan Şükrü Sözen, gelen misafirleri nezaket ve incelikle ağırlarken, gençlerle ve çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirdi. CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek de salona girdiğinde Manavgat halkının yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaştı.

 

 

BİRLİKTELİĞİMİZ DEVAM EDECEK

 

Toplantıda ilk konuşmayı yapan İYİ Parti İl Koordinatörü Bülent Gürsoy, "Hem büyükşehirde hem tüm ilçelerde İYİ Partililer olarak, CHP'liymiş gibi adaylarımıza sonuna kadar destek vereceğiz. 24 Haziran'dan bu yana, güzel bir işbirliği gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra da kara bulutları dağıtmak, güneşli günlere çıkmak için bu işbirliğini sürdüreceğiz. Hep birlikte güçlükleri aşacağız. Cumhuriyet ve Atatürk'e sonuna kadar sahip çıkarak çalışmalara devam edeceğiz" dedi.

 

PROJELERİMİZİ ELEŞTİRİYORLAR

 

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, hiçbir yerde kötü söylemde bulunmadıklarını belirterek, "Biz sadece kendi yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatarak destek istiyoruz. Fakat bazı yerlerde bazı adaylarımızın projelerini küçümsediklerini duyuyoruz. Her dönem broşürlerine koydukları ama bir türlü hayata geçiremedikleri projeleri saymakla bitmez. Hadi oradan siz gidin kendi işinize bakın, bırakın bizim adaylarımızın projeleriyle uğraşmayı. Adaylarımız proje kitabında ne varsa 5 yıl içinde ayakları yere basan projeleri hayata geçirdiğini hep beraber görüyoruz" diye konuştu.

 

 

BÖCEK: CADDELERİ GERİ VERECEĞİZ

 

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, halkın sevgi ve tezahüratlarıyla konuşmasını yapmak için sahneye çıktı. Manavgat halkını selamlayıp, Şükrü Sözen'i kutlayarak sözlerine başlayan Böcek, şöyle dedi: "İnşallah Manavgat'ta Şükrü Başkanımızla beraber, büyükşehir belediye başkanı olarak da sizlerin ve STK'ların katkısıyla Manavgat'ımızı Manavgat yapacağız. Caddelerini almışlar onları da geri vererek Manavgat'ımızı hep beraber yöneteceğiz. Antalya'mızın geleceğiyle ilgili 25 yıllık deneyimimizi birleştirerek 19 ilçeyi ayırt etmeden hizmet edeceğiz. Projelerimiz halka dönüktür, ranta dönük değildir. 50 yıllık programlı, planlı, kimlikli bir kent için geliyoruz. Plan tadilatlarını kaldıracağız. Hakkaniyet içinde yapacağız. Bizim projelerimiz, başkalarının gibi uyduruk, uçuk ve çılgın değildir. Bizim projelerimiz yapılabilecek projelerdir. Bugüne kadar halkı kandırmadan geldik. 5 yıl sonrasında bu projelerimizle, köylü, kentlimiz, dul, yetimimiz, gencimiz, kadınlarımız geleceğe umutla bakacak. Tüm hemşehrilerimiz barış ve huzur içinde olacağı mutlu bir Antalya için geliyoruz."

 

 

 

SÖZEN PROJELERİNİ TEK TEK ANLATTI

 

Projelerini anlatmak amacıyla sahneye çıkan Şükrü Sözen, heyecanını dile getirerek halkı ve protokolü selamladı. Sözen, "Tek sevdamız Manavgat diyerek, geleceğimiz bizim için önemli diyerek yola çıktık. Değişim, dönüşüm sürecim dediğimiz bu süreçte edindiğimiz bilgi ve tecrübeyle yeniden huzurunuzdayız. Manavgat sosyal barışı benimsemiş, insanların birbirini sevgiyle kucakladığı, ortak yaşam kültürünü birbirine aşılamaya çalıştığı, iyisinde kötüsünde buluşabilen, Anadolu'nun dört bir yanından gelen kıymetli hemşehrilerimizle, Ulu Önder Atatürk'ün bize bıraktığı değerleri kendine yol haritası seçen çok özel bir kenttir. Kıymetli hemşehrilerimize 2 dönemdir hizmet etmenin sorumluluğunu taşımak benim yaşamımda hissettiğim en önemli şereftir. Bugün huzurunuzda geriye bakıp 'şunları yaptık' diyen bir Sözen değil, bu kente borçluyuz; daha fazlasını yapmamız gerek diyen bir Şükrü Sözen var. 10 yıl boyunca kentin ihtiyaçlarını doğru tespit ederek, bu doğrultuda sağlıklı, insana dokunan projeler ürettik, bunu da Manavgat'a olan borcumuz olarak gördük. İnsanlara hizmet etmenin ibadet olduğunu kendimize düstur edinerek çalışmalarımızı kurguladık. Bu yolda toplumun önüne sorumluluk almak için çıkanların hedefleri olmalı. Aksi halde başarısız olur. Manavgat'ın yeşili, doğasını korumak, Manavgat'ın Türkiye'de değil dünyada konuşulan çağdaş bir kent normlarına çıkarabilmekti, insanların huzurla yaşadığı, insan odaklı projelerle bu noktaya taşıyabilmekti. En önemlisi de sizlerle yol arkadaşlığı yapmak. Sizler olmasaydınız o dost elini omuzumuzda hissettirmeseydiniz, dualarınız olmasaydı, bu az önce ifade ettiğim başarıların gelme şansı yoktu. Ne yaptıysak sizlerle yaptık" dedi.

 

 

BAŞKAN SÖZEN'İN PROJELERİ

 

Başkan Sözen, daha sonra projelerini tek tek görseller eşliğinde anlattı. Planlama çalışmaları toplu konut, doğal gaz. Vizyon projeler kapsamında Nehir Yat Marina, güneş enerji santrali, güvenli solar parklar, Oymapınar turizm merkezi, UNESCO yolunda Side, Sorgun Ekolojik Park Ormanı, ırmak kenarı peyzaj projeleri, Manavgat Yaşam Merkezi, Sorgun sahil tesisleri, Ilıca Kent Parkı, Kızılot Beach Park. Ulaşılabilir Manavgat projeleri kapsamında araç köprüsü, yaya köprüsü, bisiklet yolları, nehir ulaşımı. Sağlıklı kent kapsamında sıfır atık projesi, spor akademileri, Kızılot çok amaçlı spor tesisleri, Taşağıl çok amaçlı spor merkezi, trekking güzergahları, kamp alanları, tematik çocuk sokaklar, halk sağlığı merkezleri, hobi bahçeleri. Engelleri kaldıracak projeler kadın dostu kent, Sarılar Aile Danışma ve Yaşam Merkezi, Evrenseki Aile Danışma ve Yaşam Merkezi, Toros kadınları köy pazarı, kadın ustalar, kültür gezileri. Köy-kent el ele kapsamında canlı hayvan pazarı, köy etkinlik salonları, halk et-halk süt, konsept köyler, soğuk hava depoları, üretim ve ambalajlama tesisleri, gezici sinema tiyatro, yerel tohum bankası. İstihdam sağlayan kent projeleri kapsamında Organize Sanayi Bölgesi, istihdam ofisleri, tanıtım ajansı, inovasyon merkezi, AB proje ofisi, kooperatifler. Daha yeşil Manavgat projeleri kapsamında Çolaklı Üçtepeler Mesire Alanı, Gündoğdu Yaşam Merkezi, konsept parklar, bir ömür bir fidan. Kültür sanat ve turizm kenti projeleri kapsamında Oyuncak Müzesi, Side Hamam Müzesi, festivaller, Belediye Tiyatrosu, genç kampüsler, edebiyat buluşmaları. Katılımcı Manavgat projeleri kapsamında Gençlik Meclisi, Çocuk Meclisi. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: