Antalya
06.03.2019
A
EKONOMİ , SEKTÖR
Uzun’dan Antalya OSB'ye ziyaret
Uzun’dan Antalya OSB'ye ziyaret

ANTALYA Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, Vergi Haftası kapsamında Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar'ı ziyaret etti

 

 

BİLGİ ALIŞVERİŞİ

Antalya OSB Müdürlüğü idari hizmet binasında gerçekleşen görüşmede, kent ve ülke ekonomisi, sektörün ve sanayicilerin durumu, Antalya Vergi Dairesi Başkanlığının verdiği hizmetler hakkında istişarelerde bulunuldu. Antalya OSB'de devam eden projeler hakkında Metin Uzun ve beraberindeki heyete bilgi veren Başkan Bahar, Teknoloji Geliştirme Bölgesinin (TGB) kurulumunun tamamlandığını, 2019'un ilk yarısı içerisinde TGB binasının temelinin atılacağını, çalışmaların sürdüğünü söyledi.

 

 

OSB'DE YENİ BİR DÖNEM

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun'u kabul etti. 25 Şubat- 3 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanan 30'uncu Vergi Haftası nedeniyle Başkan Bahar'ı ziyaret eden Uzun'a, Gelir Dairesi Grup Müdürü Emre Gök ve Düden Vergi Dairesi Müdürü Hasan Gündoğdu eşlik etti.

 

TGB ile Antalya'ya yeni bir pencere açmak istediklerine vurgu yapan Başkan Bahar, "Sanayi üretimindeki katma değer artışı, doğru bir şekilde planlanıp desteklendiği takdirde diğer sektörlere nazaran daha büyük bir sıçrama yapar. Kurduğumuz TGB ile yeni bir dönemin kapılarını aralayacağımıza, sıçrama rampasında doğru bir pozisyon alacağımıza inanıyoruz. Bilimin, Ar-Ge ve inovasyonun daha yoğun ve etkin bir şekilde bölge firmalarına nüfus etmesinde TGB'miz önemli bir rol üstlenecek. Hedefimiz ve amacımız, bu sürecin katma değeri yüksek ürün üretiminin tetikleyicisi olması ve bu ivmeden tüm sektörlerin olumlu bir şekilde etkilenmesidir" dedi.(DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: