Antalya
04.03.2019
A
GÜNCEL
Ayrancılılar dernekleşiyor
Ayrancılılar dernekleşiyor

Yıllar içinde göç ederek Antalya’ya yerleşen Karaman’a bağlı Ayrancı ilçesi sakinleri sosyal medya üzerinden gerçekleştirdikleri ‘Arapaşı Buluşmaları’nın bir yenisi gerçekleştirdi. Eski İl Jandarma Alay Komutanı Yusuf Kelleli’nin de katıldığı Konyalılar Restaurant’taki buluşmada söz alan Ahmet Dikici, dernekleşme kararı aldıklarını da duyurdu.

Muratpaşa Belediyesi’ndeki görevinden emekliye ayrılarak kamu hizmetini noktalayan Ahmet Dikici’nin öncülük ettiği ‘Arapaşı Buluşmaları’ kapsamında Çallı’daki Konyalılar Restaurant’ta bir araya gelen Ayrancılılar yöreye özgü bir tat olan Arapaşı yemeğine hep birlikte kaşık salladı. Antalya İl Jandarma Alay Komutanlığı görevinden emekliye ayrılan Kurmay Albay Yusuf Kelleli ile Antalya Büyükşehir Belediyesi personeli Süleyman Karaman ve Zeynegül Çağlayangil Algül’ün de katıldığı buluşmada Ayrancılılar kültürlerini yaşatmak, Antalya’daki hemşehrileri arasındaki sosyal bağları güçlendirmek için dernek kurmaya da karar verdi.

 


KÜLTÜRÜ YAŞATIYORLAR


Buluşmada söz alan Ahmet Dikici, Antalya’da yaşan hemşehrileri arasındaki dayanışmayı artırmak, Ayrancı’ya has yeme içme ve yaşam kültürünü unutmamak için Arapaşı yemeği yeme vesilesiyle bir araya geldiklerini söyledi. Senede bir kez de olsa memleketleri Ayrancı’yı görmeye gittiklerini hatırlatan Dikici, bundan sonra çalışmalarını daha kurumsal bir yapıda sürdürmek üzere dernek kurma kararı aldıklarını duyurdu. Kendisi de Konya Ereğli doğumlu olan Konyalılar Restaurant’ın sahibi Ömer Çalışkan’a da misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Dikici, birlik beraberlik mesajları verdi.  (Haber merkezi)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: