Antalya
26.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Millet İttifakı'nın 'tarhana' buluşması
Millet İttifakı'nın 'tarhana' buluşması

CHP - İYİ Parti ittifakının Büyükşehir Adayı Muhittin Böcek, Muratpaşa Adayı Ümit Uysal, Konyaaltı Adayı Semih Esen, Aksu Adayı Durmuş Ali Arslan, Kepez Adayı Murat Dinç , CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, partililerle birlikte Yörükler Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Tarhana Çorbası” etkinliğinde bir araya geldi.

  CHP - İYİ Parti heyeti adına buluşmayı gerçekleştiren Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman ve arkadaşlarına teşekkür eden CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, "Önümüzde kentimiz adına çok önemli bir seçim var. Biz her şeyden önce belediye başkanlarımızın en düşük bütçeyle en iyi hizmetleri yapacağına ve elini uzattığında elinizi tutacağına kefiliz. Ülkemizin çocuklarımızın geleceği için siyaset yapıyoruz. Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı cumhuriyetin ilelebet payidar kalması için siyaset yapıyoruz. 31 Mart yerel seçimleri hem kentimiz hem de ülkemiz açısından, güzel sonuçlar doğuracaktır" dedi.  

PARALARINIZI ÇARÇUR ETMEYECEĞİZ


Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de yaptığı konuşmada, hayata geçireceği projelerin halka dönük, Antalya’nın geleceğine yönelik projeler olduğunu belirterek,  “Antalya’mıza geleceğimizi güzelce planlayacağız. Ulaşım, kırsal kalkınma ve üretimle ilgili çok güzel projeler hazırladık. Projelerimizin tamamı halka, geleceğimize dönük projelerdir. Lara ve Konyaaltı sahilinde halkın denize gireceği kıyı ve plajlarımız korunacak, ekonomik bir şekilde mevcut Antalya Limanı işlevsel hale getirilip turizm ağırlıklı hizmet veren bir yapıya dönüşecek. 2012 yılında yapılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 'Antalya Bütünleşik Kıyı Alanları' ve Ulaştırma Bakanlığı’nın 2010 yılındaki ‘Turizm Kıyı Yapıları Master Planı’na göre hayata geçecek. Biz sizlerin paralarını çarçur etmeyeceğiz” dedi.

 

 

YANLIŞ PROJE VAAT ETMEDİK


17 yıldır muhalefette görev yaptığını hatırlatan Muhittin Böcek, “'CHP’li belediye gelirse nasıl olur’ diye halkımıza korku salmaya çalışıyorlar. Antalya’da CHP’li birçok belediye var. Herkesin yaşamak istediği belediyeler. 34 gün sonra herkes kararını verecek. Projelerimizi iyi inceleyin. Bizim bizden başka dostumuz yok. Biz birlikte, beraberce yapacağız. Sizlerin kutsal oylarını almak için yalan yanlış projeler vaat etmedik. Yapılması mümkün projeler hazırladık” diye konuştu.

YÖRÜK OBASI FELSEFESİ


Toplantının diğer konuşmacısı CHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal oldu. Muratpaşa'da mutlak kamu yararını hedefleyen bir belediyecilik anlayışıyla beş yıllık bir dönemi tamamlamak üzere olduklarını belirten Başka Uysal, “Belediyecilikte ilham aldığımız felsefe bir Yörük obasının felsefesidir. Yörük obasında ihmal yoktur. İhmalin sonu felakettir. Dolayısıyla gece gündüz tetikte olmak ve çalışkan olmak vardır. Bizim belediyeciliğimizde de gece gündüz tetikte olmak çalışkan olmak vardır" diye konuştu.

DUMAN TEŞEKKÜR ETTİ


Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, başkan adaylarına dernek üyeleriyle bir araya gelmesinden dolayı teşekkür ederek, projelerini dinlemekten mutluluk duyduklarını söyledi.  "Tarhana Buluşması" belediye başkan adayları ve dernek üyelerinin hatıra fotoğrafı çekime ile sona erdi.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: