Antalya
25.02.2019
A

23. haftaya sıralamada 9.sırada başlayan Antalyaspor, üst sıralardan kopma/kopmama maçında bir basamak üzerindeki Sivasspor ile karşılaştı. Kaybetmesi halinde, diğer maçlar da oynandıktan sonra 10. sıraya kadar gerileme ihtimalinin olduğu haftada 6 puanlık diye tabir edebileceğimiz maçta deplasmanda kazandı.
İlk devre sonunda ve ikinci yarının başında alınan kötü sonuçlara rağmen 4.sıradaki Trabzonspor ile yalnızca 4 puan fark bulunması ve özellikle ilk yarıdaki iyi oyun her şeye rağmen kafalarda farklı şeylerin dönmeye başlamasına sebep oluyor. Uzun yıllar sonra kazanılabilecek bir UEFA kupası elemeleri, şehri hiç olmadığı kadar hareketlendirebilir mesela. Bunları konuşmak için erken elbette ama Bülent Korkmaz’ın takımın hedefiyle ilgili yaptığı açıklamalara rağmen herkesin aklının bir kenarında bunun gezindiğini tahmin ediyorum.
 Antalyaspor’a 45 dakika yetti. Maçın ilk 10 dakikasında deplasmanda oynamanın dezavantajıyla oyuna hakim olmakta zorlanan Antalyaspor’un o dakikadan sonra sahada yaptığı işler taraflı tarafsız herkese parmak ısırttı. Kaleci ve savunmadan başlayan ve hiç panik yapmadan işleyen pas trafiğinin iç sahada oynayan rakibi zaman zaman bunalttığına şahit oldum. Özellikle savunma oyuncuları Nazım Sangare ve Salih Dursun’un performanslarına nazar değmesin. Önünde harikalar yaratan Amilton’un boş alan yaratması ve yardımıyla daha çok alan bulup daha çok hücuma katılan Nazım, bir de gol atarak bence Milli Takım’a da göz kırptı. Haftalardır eleştirdiğimiz Salih Dursun’a bir sihirli değnek dokunmuş, belli. Neredeyse hatasız oynadı. Amilton ve Fredy ikilisini bulup getirenlere her yazımızda teşekkür etsek az gelir. Bu sezon bu ikilinin katkısıyla anılacak şüphesiz. Haftalardır sahada yürüyen Doukara da günün istekli isimlerindendi. Attığı gol ile de umarım tamamen geri dönmüştür.
İkinci yarıda, ilk yarı oynanan şahane oyundan eser yoktu. Aynı 11 ile başlamamıza rağmen Bülent Hoca’nın özellikle deplasmanda öne geçince skoru koruma telaşı stresli bir ikinci yarıya neden oldu. İlk yarıda çok silik bir görüntü veren rakibe topu verip yaslanınca tribünlerin de desteğiyle maça ortak olmaya çalışan Sivasspor bir de gol bulunca alışageldiğimiz o panik havası yine geldi. Rakip hücum oyuncuları son vuruşlarda biraz şanslı olsa mağlup bile ayrılabilirdik sahadan. Neyse ki stres hüsrana dönüşmedi ve haftalar sonra 3 puanla tanıştı Antalyaspor.  
İlk yarıdaki mükemmel oyun önümüzdeki hafta iç sahada Ankaragücü maçında da devam eder, Antalyaspor sahadan galip ayrılırsa yukarıda bahsettiğim şeyleri düşünme vaktimiz geliyordur.
Mutlu haftalar.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok