Antalya
25.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Saray'dan talimatla ülke yönetilemez
Saray'dan talimatla ülke yönetilemez

Antalya Büyükşehir Belediyesi adayı Muhittin Böcek'in proje tanıtım toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçiminin bir parti ya da kişi olayı olmadığını belirterek, "Olay milli kurtuluş savaşıyla kurduğumuz cumhuriyetin demokrasi ile taçlandırılma mücadelesidir.

 Halkın iradesinin ne kadar önemli olduğunu bütün dünyaya anlatmak istiyoruz. Saray'dan alınan talimatla ülkenin yönetilemeyeceğini söylüyoruz" dedi. "İki tür belediyecilik var. Bir saray belediyeciliği, bir de halkın belediyeciliği. Saray belediyeciliğinde her şey rant için yapılır. Biz de öyle değil. Her şeyin hesabı verilir" diyen Kılıçdaroğlu, "Gerilimden bıktık. Kavgadan bıktık. Ama ben milletin ferasetine inanıyorum. Bu seçimler gerçekten bizim demokrasi tarihimiz için milat olacak. Halkımız bütün gerçekleri biliyor. Bu yüzden Antalya'da Büyükşehir için Muhittin Böcek diyoruz. Sayın Böcek ile Antalya kazanacak" diye konuştu.

 


BÖCEK'E GÜVENİYORUM


"Antalya’nın bir belediye başkan adayı var: Muhittin Böcek. Muhittin Böcek alınteri, emek, çalışmak, mücadele demek. Bir başarı öyküsü" diyen Kılıçdaroğlu,"Konyaaltı'nı Antalya'nın en güzel ilçelerinden biri haline getirdi. 'Ben bütün Antalya'yı kucaklayacağım' diyor. 'Antalya'yı dünya markası haline getireceğim’ diyor. Biz kendisine güveniyoruz. Muhittin Böcek, Antalya'yı dünyanın en önemli kentlerinden biri haline getirecek. Turizm, konusunda, tarım, iklim konusunda olağanüstü artıları var. Antalya aynı zamanda entelektüel, birikim kenti. Toprakları Singapur'un 2 katı kadar. Ama Singapur kadar değil. Hedef koyacağız. İlk 5 yılda koyulan bütün hedefler gerçekleşecek. Ben Muhittin Böcek'e güveniyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

BİZDE ASGARİ ÜCRET 2 BİN 200 TL


"Bizim belediyelerimizde asgari ücret 2 bin 200 TL. AKP'li belediyelerde 2 bin 20 TL" diyen Kılıçdaroğlu, "Bütün AKP'li kardeşlerime sesleniyorum: Asgari ücretin 2 bin 200 TL olmasını istiyorsan, sandığa gideceksin, CHP'li belediyeye oy vereceksin. Buradan bütün işçi kardeşlerime sesleniyorum: 1 Ocak 2019’dan itibaren asgari ücretin 2 bin 200 lira olmasını istiyorsan, sandığa gidecek, CHP’li belediyeye oy vereceksin. İYİ Partili belediye başkanlarımız varsa gözü kapalı olarak CHP’liler İYİ Parti’li belediye başkan adayına oy verecekler ve onları seçecekler" dedi.

 

 

SERACIYI TERÖRİST İLAN ETTİLER


"Çiftçiyi, hal esnafını, seracıyı terörist ilan ediyor. Ne yaptı bunlar? Bir hataları mı var? Hataları varsa gitti AKP'ye oy verdi. AKP'ye dersini verecekler. Gübre'ye yüzde 100, elektrik, mazota zam yaparsın. Bunlara kimse bir şey demez! Asıl zammı sen yapıyorsun, faturayı çiftçiye çıkarıyorsun. Vatandaştan bedavaya aldıkları ürünleri para ile sattılar. Bundan daha ayıp bir şey olabilir mi? Şimdi soruyorum bu para nereye gitti?" diyen Kılıçdaroğlu, "Bunları düşünerek sandığa gideceksin. İzmir Büyükşehir Belediyemiz çok güzel projeler yaptı. Tarım Türkiye'de gerilerken İzmir'de yüzde 7,5 büyüdü. Aynısın Muhittin Böcek Antalya'da yapacak" ifadelerine yer verdi. Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: