Antalya
20.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
İyi Parti’de liste istifa getirdi
İyi Parti’de liste istifa getirdi

İYİ Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Onur Bilge Özdemir, belediye meclis üye listesinin tepeden inme ve gençliği yok sayıldığını iddia ederek İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu olarak görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

31 Mart yerel seçimlere kısa bir süre kala siyasi partiler meclis üyesi aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu. Bazı partiler listeler konusunda sorun yaşamazken, bazı partilerde liste krizi yaşandı. İYİ Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Onur Bilge Özdemir, belediye meclis üyesi aday listesinin tepeden inme ve gençliği yok saydığını iddia ederek İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu olarak görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu. İYİ Parti Antalya İl Gençlik Kolları Yönetimi olarak 17 Kasım 2018’de göreve başladıklarını hatırlatan Özdemir, “Kısa süre içerisinde 15 ilçemizde teşkilatlandık. Yeri geldi okullarımızdan geri kaldık, yeri geldi mesleklerimizi aksattık yeri geldi sosyal hayatımızdan feragat ettik ama asla şikayet etmedik. Fakat görev yaptığımız süre içerisinde şunu gördük ki milletvekilliği adaylığı sırasında yapılan hatalar, belediye meclis üyesi adaylığı listelerinin YSK’ya bildirilmesiyle devam etmiştir” dedi.

 

PARTİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Özdemir, yazılı açıklamasında “Bir yandan gençlerin ve kadınların oyuna talip olup öte yandan hiçbir fikrimiz alınmadan tepeden inme listelerle siyaset yapılmaya çalışılması benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımın inandığı doğrularla örtüşmemektedir. Belediye meclis üyeliği adaylıklarında genç ve kadın arkadaşlarımızın yeterince temsil edilmediğini bir kez daha üzülerek gördük” ifadelerine yer verdi. Seçim sürecinde İyi Parti’nin başarılı olması için çalışacaklarını ifade eden Özdemir, “Hem İl başkanımın elini rahatlatmak hem de üzerimize aldığımız sorumluluk gereği inandığımız doğrular çerçevesinde yönetim kurulu olarak istifa ediyoruz. Partimizin yerel seçimlerde başarılı olması için azimle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. MÜZEYYEN YÜCE

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: