Antalya
20.02.2019
A

Okullarda matematik, bize hayatta en kısa yoldan doğruyu bulmak ve bu yolda ilerlemek için öğretildi. Fakat Antalyaspor Yönetimi bir türlü doğruyu bulamadığı gibi doğru yolda giden teknik heyeti de şaşırttı.
Bu köşeden defalarca seslendim. Bırakın süper ligi, neredeyse üçüncü ligdeki takımların bile; takım, stat ve forma reklamları var. Örnek vermek için çok uzağa gitmeye gerek yok. Burnumuzun ucundaki Aytemiz Alanyaspor Yönetimi, Alanya şehir stadına, futbol takımının isminin önüne ve formalarının göğsüne tanınmış firmaların ismini sponsor olarak almış. Bizde niye yok. Yoksa buradan gelecek gelire, verilecek olan para mı beğenilmiyor. Yahu üç kuruş üç kuruştur, beş kuruş beş kuruştur. Önemli olan gelir getirecek kalemi işletmeye  açmaktır, sonra arkası gelir.
Ayrıca takıma para kazandırmak hiç yoktan çok iyidir.Türkiye’de bütün sahalara örnek olarak misafir takım tribünlerinin mikalarını söküp atalım ve centilmenlik bayrağını ilk biz kaldıralım diye hep yazdım. Tık yok. Yönetimin bu doğruları bulamamasının sebebi matematiksel eksiklikten mi kaynaklanıyor diye kuşkularım var. Bu durum teknik heyeti de şaşırttı diyorum. Çünkü takımdan devre arasında Sekiz oyuncu ayrıldı iki oyuncu alındı. Sebep para yok. Sen gelir getirecek kalemleri işletmez isen tabi ki paran olmaz. Eee Bülent Korkmaz ne yapsın kendisinin çıkıp oynayacak hali de yok. Parasızlık yüzünden fakirleşen kadroyu kurmakta şaşırdı.
Bu takımda yeri olmayacak Cissokho’nun ve Bahadır gibi futbolculara forma verdi. Adamı şaşırttınız. Sonuç, ilk yarıdaki zengin kadronun oynadığı gösterişli olmayan ama her hafta puan toplayan futbolu ikinci yarının başından beri mumla arıyoruz. Takıma gelir getirecek doğruları acilen yapın diyor ve M. Başakşehir maçının kritiğine geçiyorum.
Mete Kalkavan ne kadar yanlı hakemlik yaptıysa, biz de o kadar kötüydük. 90 dakikada tek gol pozisyonumuz var o kadar. Doğru dürüst futbol oynama, hücumda çoğalma, pas isabet yüzden düşük olsun, futbolcuların yarısı çaptan düşmüş olsun ne var hakem adil değildi. Buna züğürt tesellisi derler bizim teselliye değil, adam gibi futbol oynayan Antalyaspor’a ihtiyacımız var! Hala daha son 5 maçta aldığımız 2 puandayız yani yerimizde sayıyoruz. Yerinde saymak geriye gitmektir.
Aşağıdaki takımlarla aramızda bir şey kalmadı. Bir galibiyet camiaya büyük moral verecek. Bu galibiyeti almak için çok mu çalışmak lazım, taktik anlayışı mı değiştirmek lazım, futbolcuların mevkilerinimi değiştirmek lazım, takımın oyun anlayışını mı değiştirmek lazım,yoksa hepsini birden mi değiştirmek lazım. Artık ne değişmesi gerekiyorsa değişmesi lazım. Ama takımın bir değişime ihtiyacı olduğu kesin. Bu değişimi hangi bazda kim yapacaksa yapsın yoksa aklımıza gelenin başımıza geleceğinden korkuyorum.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok