Antalya
18.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Meclis üyeliğinde liyakat önemli
Meclis üyeliğinde liyakat önemli

CHP'de meclis üyesi adaylarının belirlenmesi için 19 Şubat Salı günü (yarın) son gün.

  CHP'nin Konyaaltı'ndaki tanınmış isimlerinden Ayhan Zor, meclis üyeliği için adaylık belirlenmesinde izlenecek yolla ilgili görüşlerini aktardı.  Meclis üyeliği belirlemesinin liyakat öncelikli düşünülmesi gerektiğini belirten Zor, "Meclis üyeliğine aday olacaklar için siyasi altyapısı olan insanların değerlendirilmesi, eğilim yoklamasından çıkan arkadaşlarımızın kendi sıralarına göre yazılması gerekir" dedi.


BÜTÜN ÜYELER EŞİT OLMALI

"Son yıllarda partinin iktidarı yerine parti içi iktidar mücadeleleri öne çıktı. Bu daha önceleri  de vardı, ama son yıllarda yaygınlık kazandı. Parti içi iktidar kavgasına son vermemiz, aday belirlemede  bunların etkili olmasına izin vermememiz gerekiyor" diyen Ayhan Zor,  "Parti üyesi olan herkes eşit olmalı. Milletvekili, belediye başkanı, meclis üyesi, örgüt yöneticisi ve parti üyesi arasında tercih önceliği yapılmamalı. Şu bize destek verdi onu öne alalım, öteki destek vermedi onu geriye atalım denilmemeli. Bunlar ön plana çıktığında partimiz başarısız oluyor" diye konuştu.


KANAAT ÖNDERLERİNİN GÖRÜŞLERİ ÖNEMLİ

"1987 yılından bu yana sosyal demokrat hareket içinde aktif olarak görev yapıyorum. O tarihte SHP'de parti yöneticisi, ilçe gençlik kolları başkanı olarak görev yaptım. Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. Meclis Üyesi olarak ilçemize ve Antalyamıza hizmet ettim" diyen Ayhan Zor, "Bugüne kadarki deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim: Gençlik kolları ya da il - ilçe örgütlerinde yer alırsam bir yerlere kapağı atarım denirse buradan başarı çıkmaz. Antalya Büyükşehir olduğu için ilçeler, mahalleler, köyler, her yerden oy alacağımız düşünülmeli. İlçelerde kanaat önderi konumunda olan, sözü dinlenen arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın görüşleri çok önemli.  Aday belirlemede kanaat önderlerine, onların görüşlerine önem verilmeli" ifadelerini kullandı.


FİKRİMİZİ SORAN OLMADI

Konyaaltı Belediye meclis üyelerinin, yıllardır orada başkanlık yapan Muhittin Böcek'in tercihi doğrultusunda belirlendiğini belirten Ayhan Zor, "Partimizin başkan adayı şu anda Semih Esen. Meclis üyeliklerinin belirlenmesinde farklı tercihler gündeme gelebilecek. Bu noktada bizim önereceğimiz yol, liyakat öncelikli aynı yol olacaktır. Şu ana kadar bize fikrimizi soran olmadı, sorulursa düşüncelerimizi söyleriz. Sorulmasa da biz partimizin başarısı için birlik beraberlik içinde çalışır, elimizden geleni yaparız" dedi.   Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: