Antalya
15.02.2019
A
GÜNCEL , KÜLTÜR-SANAT
Başkan Uysal, 'Sevginin El İzi Pazarı'nda
Başkan Uysal, 'Sevginin El İzi Pazarı'nda

Muratpaşa Belediyesi, kadınların el emeği göz nuru ürünlerini aracısız olarak kent sakinleriyle buluşturduğu Varlık Kapalı Pazar yeri 14 Şubat Sevgililer Günü için çok farklı bir pazara ev sahipliği yaptı.

 Sevginin El İzi Pazarı'nda kadınların evlerinde ya da kurdukları kooperatiflerde yaptığı kolyeden küpeye, amigurumi bebeklere, farklı tasarımlarda hediyelik eşyalara ve Anadolu motiflerinin modern bir tarzla yorumlandığı mefruşat ürünlerine sevgiliye en özel hediyeler yer alıyor.

 

 

BUGÜN SONA ERİYOR

Bugün sona erecek pazarı 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal da ziyaret etti. Uysal çifti stantları tek tek ziyaret edip el emeği göz nurunu ürünlerini satmak için pazara gelen kadınlarla sohbet etti. Başkan Uysal, tığ ve örgü şişiyle pazar filesinden alışveriş çantasına farklı tasarımlarda işler üreten kadınların da misafiri oldu. Başkan Uysal, burada, kadınların rehberliğinde tığla pazar filesi örmeye çalıştı. İlmekleri atarken zorlanan Başkan Uysal, vekaleti tığı ustalıkla kullanan eşine devretmek zorunda kaldı. (Haber merkezi)

 

Paylaş