Antalya
15.02.2019
A
GÜNCEL
Şarampol Katlı Otoparkı açıldı
Şarampol Katlı Otoparkı açıldı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Şarampol Katlı Otoparkı törenle açıldı.

 Büyükşehir Belediyesi tarafından Ağustos 2017'de temeli atılan, üstü park altı otopark olarak planlanan Şarampol Katlı Otoparkı hizmete açıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti ilçe başkanları, muhtarlar ve Antalyalılar katıldı. Şarampol Katlı Otopark için maruz kaldığı eleştirileri hatırlatan Başkan Türel şunları söyledi:

 

 

ALTI ARITMA TESİSİ

“Biz hep Antalyamızı imar ve ihya etmek için gayret etmeye çalıştık, çalışıyoruz ama maalesef az bir kesim sizin mutsuzluğunuzdan mutlu oluyor. Biz bu parkı yapmadan önce burada neler neler yaşandı. Benim için 'Buradaki parkı yok edecek. Yeşil katliamı yapacak' dediler. Bana bunları, Konyaaltı Sahilini, Boğaçayı Projesini yapıyorken de söylediler. Onlar maalesef bu işlerden çok anlamıyor. Bakın biz bu projenin bir başka versiyonunu Lara Arıtma Tesisimizde yapmıştık. Arıtma tesisimizin üstü yeşil çim futbol sahası, altı arıtma tesisidir. O yaptığımız hizmeti de itibarsızlaştırmak istediler. Aynısı burada olmadı mı?"

 

 

PABUÇ BIRAKMAYIZ

Konyaaltı ve Manavgat Türkbeleni'nde gerçekleştirdikleri yeşil alan çalışmalarını da hatırlatan Başkan Türel, projeyi engellemeye çalışanlara fırsat vermediklerini belirtti. Türel, şöyle devam etti: “Biz Konyaaltı'na 6 bin ağaç dikecekken, 'Menderes Türel yeşili yok ediyor' dediler. Türkbeleni'nde, Manavgat'ta binlerce ağaç dikiyorken 7-8 sene önce yangında kelleşmiş alanları çekiyorlar, 'Menderes Türel ağaç kesti' dediler. Şimdi orası da bambaşka bir yeşil çevreci proje olarak Manavgatlıların hizmetine girdi. Boğaçayı Projesi'ni yapacağımızda Menderes Türel çevre katliamı yapıyor dediler. Bunu diyenlerin hepsi oralardan çıkmıyor. Ben, bu parkın temelini atarken parkı yaptırmayız diye direnenlere pabuç bırakmayız demiştim. Allah'ın izniyle Antalya'nın faydasına hayırlı olacak ne varsa pabuç bırakmayız. Bölgeye çok güzel bir park ve otopark kazandırdık." (Haber merkezi)

Paylaş