Antalya
14.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
FETÖ KAVGASI
FETÖ KAVGASI

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, hem Sapan'a hem AKP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç'e yükledi. Sapan'ı AKP'nin maşası olmakla suçlayan Şahin, Enç'in de Uysal'a saldırarak FETÖ ile olan yakınlığını örtmeye çalıştığını iddia etti.

 DSP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yıldaray Sapan’ın Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP Adayı Ümit Uysal hakkında yaptığı FETÖ suçlamalarına CHP İlçe Başkanı Hasan Şahin’den cevap geldi. Sapan ile AKP Muratpaşa Adayı Gökcen Özdoğan Enç’e, ‘Biri öz aday, diğeri ise tetikçilikle görevlendirilmiş, başka bir partiye konumlandırılmış maşa aday” benzetmesi yapan Şahin,  “AKP’nin öz Muratpaşa adayı; Muratpaşa Belediye Başkanımız Sayın Ümit Uysal’ın yaptığı projeleri, hizmetleri aşırıp, ‘projelerim’ diyerek, allı pullu cümlelerle, kopyala yapıştır taktiğiyle kendine mal ediyor. AKP’nin başka partide konumlandırıp, tetikçilikle görevlendirdiği maşa adayı ise Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a saldırıyor. Bu maşa aday, kişisel hezeyanlarının beslediği kin ve AKP’nin verdiği göreve duyduğu aşkla saldırıyor” dedi.

 

 

TETİKÇİ MAŞA ADAY

Şahin, “AKP’nin öz adayına soruyorum: başka partide görevlendirdiğin maşa adayını, boş iddialarla, Ümit Uysal’a saldırtarak neyi saklamaya çalışıyorsun? Tetikçi maşanı, bu şekilde saldırtarak, yoksa kendi durumunu mu saklamaya çalışıyorsun? Hangi derneğin kurucusu olduğunu mu? ‘Türkçe Olimpiyatları’ adı altında düzenlenen etkinlik için attığın methiyeler düzen twitlerini mi? Fetö yöneticisi ve şu an kaçak olan akrabanı mı? Yoksa Fetö Antalya imamı ile olan boy boy fotoğraflarını mı? Cambaza bak demeyi, tetikçi, maşa adaya söyletiyorsun ama sobelendiniz. Devletin tüm denetimlerinden geçmiş yasal bir satın almayı dahi, kendi amacınız için suçmuş gibi göstermekten çekinmiyorsunuz. Aslında iftiralarının boş olduğunu maşa adayınızda biliyor ama görev vermişsiniz bir kere, bile bile sallıyor. Çünkü aynı iftiralarla Muratpaşa Belediye Başkanımıza saldıran kankası, açılan davada ceza aldı. Bununla da yetinmiyor, tetikçi maşa adayınızın iftiralarını yayınlatmak için iletişim kanallarına baskılar kuruyorsunuz gece yarıları” diye konuştu.

 

 

EŞBAŞKAN BENZETMESİ

Enc’in Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın projelerini kopyaladığını iddia eden, Şahin, “Ne belediyemizin yaptığı projeleri kopyalamak, ne de maşalarına vekalet verip, saldırtmak sizi kurtaramaz. Cambaza da bak deseniz, maşalar, tetikçiler, figüranlar tutup vekalet savaşına da girişseniz nafile. Çirkin pazarlıklarla kurduğunuz çirkin ‘eşbaşkan adaylığı’ ittifakı, 31 Mart akşamı çökecek ve Adayımız Ümit Uysal’la rekor bir oy alarak Muratpaşa’yı tekrar kazanacağız” dedi. (Haber merkezi)

 

 

DSP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yıldıray Sapan, şu an tutuklu olan FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan’ın iş yaptığı belediyeler arasında Muratpaşa’nın da olduğunu söyledi. Sapan, Ümit Uysal’ı FETÖ’den danışman tutmakla suçladı. 

 

Yıldıray Sapan, DSP Antalya İl Başkanlığı aday tanıtım toplantısında, aday olduğu ilçenin belediye başkanı Ümit Uysal’ı eleştirdi. 17-25 Aralık sonrasındaki FETÖ soruşturmalarının ciddiye alınması gerektiğini anlatan Yıldıray Sapan, “Burada söz konusu kişi Erkan Karaarslan’dır. Erkan Karaarslan tüm Türkiye’nin FETÖ belediyeler imamıdır ve çeşitli belediyelerde iş yapmıştır. Bunların içinde Muratpaşa Belediyesi de vardır” dedi. 

FETÖ İMAMINA ŞİRKET KURDURDULAR 

Erkan Karaarslan’ın Muratpaşa Belediye Başkanı’nın da danışmanı olduğunu kaydeden Sapan, şöyle konuştu: “Danışman nedir, en yakınındaki insandır. Danışılan kişidir. Kime danışıyorsun? FETÖ’nün belediyeler imamına danışıyorsun. Kıbrıs’ta bir araya gelip burada danışmanlık alıyorsun, yetmiyor bir de şirket kurduruyorsun. Türkiye’nin hiçbir yerinde ilçe belediyeleri şirket kurmaz yasalara aykırıdır. Hülle yoluyla birtakım yasaları arkadan dolanarak şirket kuruyorsunuz, o şirket üzerinden de bir yerlere bir şeyler aktarıyorsunuz. İhale yapıp finans sağlıyorsunuz. Belediyelerin üzerinden yapılan ihalelerin yasal süreçleri başka işliyor, şirketlerin üzerinden yapılan başka. Dolayısıyla şirketi FETÖ’ye kurduruyorsun. Danışmanın FETÖ. Bir de ona 160 bin lira para aktarıyorsun. Bu 160 bin lira himmet midir, zimmet midir, nedir? Bunu sorgulamak lazım. Benim iddialarım gerçektir ve altı da doluyor. Adam da ölmemiştir. Mersin’de cezaevinde tutukludur. Önce serbest bıraktılar sonra tekrar tutukladılar. Şimdi bülbül gibi şakıyor. Ümit Uysal, beni mahkemelerle sindirmeye kalkacaksa ben antrenmanlıyım. Benim hayatım mahkemelerde geçti, hali hazırda 30-40 davam var. O, o evin önünü önce süpürecek.” 

CHP 2010’DA ZEHİRLENDİ 

Yıldıray Sapan, DSP’nin organik bir parti olduğunu ve herhangi bir şaibeye bulaşmadığını anlattı. DSP’nin eski CHP olduğunu anlatan Sapan, parti kurucusunun CHP’nin üçüncü genel başkanı olduğunu söyledi. Sapan, “Demokratik Sol Parti’yi başka bir parti gibi düşünmek, dile getirmek abestleşti. Artık bir bölen Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Seçime gidildiğinde ‘Demokratik Sol Parti oylarımızı bölmek için giriyor’ deniliyordu. Şimdi öyle değil. Yani CHP oyları bölen bir konumdadır. Cumhuriyet Halk Partisi’ni parti olarak görmüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi kurucu unsurdur bu ülkede. Demokratik Sol Parti partidir. Ve yeni CHP 2010’da alçakça yapılan bir komplodan sonra zehirlenmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne bulaşmayan hiçbir hastalık yoktur. FETÖ bulaşmıştır, hırsızlık bulaşmıştır. Artık Yeni Cumhuriyet Halk Partisi şaibelidir” diye konuştu. 

CHP KANSERLİ BİR AĞAÇ 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kanserli bir ağaç olduğunu kaydeden Sapan, “Kımıl zararlıları sarmıştır. Bu kanserli hücreleri, o çürük meyveleri sarsarak dökmemiz lazımdır. Bütün Antalya, bütün Cumhuriyet Halk Partililer, Demokratik Sol Parti’ye oy vermelidir. Ancak böyle sarsılır, ancak böyle kanserli hücreler bitirilebilir. Bunun başka çaresi yok. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren genç, kadın kim varsa Demokratik Sol Parti’ye oy vermelerini özellikle rica ediyorum. 

Bu kurucu unsur tabela olmaktan öteye geçemeyecek. 2010’da başlayan bu süreç sona gidiyor. Yazıktır. 

Bunu kurtarmamız için bütün Antalya’yı Demokratik Sol Parti’ye oy vermeye davet ediyorum” dedi. (DHA) 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: