Antalya
13.02.2019
A

      Antalyaspor’un geçen hafta Beşiktaş ile oynadığı maçta, özellikle yeni transferler Fredy ve Amilton oyuna girdikten sonra oynadığı oyun umut vermişti. O umut veren oyunu gördükten sonra keşke maça yeni transferlerle başlansaymış diye iç geçirmemizin yanında Bülent Korkmaz’ı da eleştirmiştik çokça.

    Rizespor maçında aynı hatayı yapmadı Bülent Hoca. Top sahanın neresinde olsun, her pozisyonda bu iki oyuncuyu gördüm. Her ikisi de savunmaya da yardım ediyor, orta sahada da bütün bölgelerde topa basıyor ve gol pozisyonlarının da içerisinde yer alıyorlar. Kale hariç sahanın her yerine koşan oyuncular takım arkadaşlarına da ligin ilk yarısındaki mücadelelerini hatırlatmış olacaklar ki, bütün oyuncularda eskiye dönüşün sinyallerini gördüm. Bu iki transferde emeği geçen herkese kendi adıma teşekkür ederim. Devre arası transfer döneminde böylesine iki başarılı oyuncuyu Antalyaspor’a kazandırması bana göre transfer başarısıdır yönetim adına.

      Son 3 maçını kazanmış ve oyun anlamında üzerine koyan bir durumda olan rakiple deplasmanda oynamasına rağmen başa baş hatta daha iyi bir oyun ortaya koydu Antalyaspor. Maç sonu istatistiklere bakıldığında takımın 25 şut çektiğini görüyoruz. Bu rakam hemen hemen son oynanan 8-10 maçın istatistiklerini bir maçta yakalamak anlamına geliyor. Oyun anlamındaki değişimin hangi seviyede olduğunu en gösteren veri de bu bana göre. Eksiklere rağmen savunmada da bariz bir aksama yaşanmadı. Rizespor’un attığı gole Muric kendisi de inanamadı. İyi oynadığınız maçlarda futbol şansı yanınızda olmayabiliyor bazen. Bu maçta gördüğümüz iyi oyun devam ederse futbol şansı da bir şekilde yanımızda olacaktır.

    1-1 eşitlikle girilen son dakikalarda iki takım da karşılıklı ataklarla gol aramaya devam etti. Bizler ekran başında atılacak bir golün hayalini kurarken Fredy-Zeki değişikliği ile takımın bütün motivasyonu kayboldu. O dakikadan itibaren rakip yarı sahaya geçemedi Antalyaspor. Daha çok savunma güvenliğini ön plana çekip 1 puana razı bir oyun sergiledi. Maç oynanırken anlam verememiştim Bülent Hoca’nın iyi giden oyuna neden böyle bir müdahale de bulunduğuna ama o dakikalarda yenilecek bir golün telafisinin olamayabileceğini ve deplasmanda en azından 1 puanla dönmenin de kötü olmadığını düşünerek kararına saygı duymayı tercih ediyorum. Bir de Doğukan ve Salih Dursun ile özel olarak ilgilenmesi gerektiğini düşünüyor ve öneriyorum.

Mutlu haftalar.

    

Paylaş
ETİKETLER:
Yok