Antalya
Yayın Tarihi : 13.02.201908:00
Güncelleme Tarihi : 12.02.201917:28
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Yeni DSP’liler CHP’ye yüklendi:CHP İŞGAL ALTINDA
Yeni DSP’liler CHP’ye yüklendi:CHP İŞGAL ALTINDA

DSP Antalya ve ilçe belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı.

 Eski CHP’li yeni DSP’li başkan adayları CHP’ye yüklendi. DSP Büyükşehir Adayı Reşat Oktay, CHP’yi Atatürk sömürüsü yapmakla suçlarken, DSP Aksu Adayı İsa Yıldırım, “Benim yerime 20 yıldır Aksu’da olmayan bir aday çıkardılar. CHP, işgal altında” dedi

 

 

Demokratik Sol Parti’nin (DSP) Antalya ve ilçe belediye başkan adayları düzenlenen kahvaltı etkinliği ile kamuoyuna tanıtıldı. DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü’nde (ATİK) gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, ittifaklar sürecinde, ittifak yapmadan seçime giren tek sol partinin DSP olduğunu söyledi. Demokrat Sol Parti’nin kimse ile kavga etmeden, bütünleştirici bir yapı ile oyun kuran konumda olduğunu ifade eden Çakmak, “Görülen tabloda, kendi içinde kavga eden, anlaşamayan partilerden ne bu ülkeye, ne bu halka bir fayda gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz. DSP olarak ülkemize ve Antalya'mıza sulh, beraberlik ve huzur vadediyoruz. Bizler halkın belediyelerini kurmak için geliyoruz. Antalya da insan odaklı, şeffaf belediyelerimizle Türkiye' ye örnek olacak istihdama dayalı projelerimizle geliyoruz” diye konuştu.

 

 

CHP’YE ATATÜRK ÜZERİNDEN YÜKLENDİ

CHP’den istifa ettikten sonra DSP’den Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak gösterilen Mustafa Reşat Oktay,  eski partisine yüklendi. CHP’yi işaret ederek, “Atatürk sömürüsünü perdenin önüne alıp,  geri planda her türlü emperyalist uşaklara hizmet eden siyasi yapıları deşifre etmek için çalışacağız” diyen Reşat Oktay, DSP’nin sol görüşü temsil eden tek adres olduğunu vurguladı.  Antalya’da 7 yıl Kepez Belediyesi kurucu başkan yardımcılığı ve 10 yıldır da Büyükşehir meclis üyeliği görevinde bulunduğunu hatırlatan Oktay, 24 yıllık Antalya politikacısı olduğunu ifade etti.  DSP’nin 31 Mart seçimlerinde en büyük favori parti olduğunu iddia eden Oktay, mütevazı bir seçim kampanyası yürüteceklerini ifade ederek şöyle konuştu: “Bizden kimse çok büyük seçim kampanyaları beklemesin. Seçim çalışmalarımızı cebimizdeki helal kazançlar ile yapacağız. Türkiye’de iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var.  O muhalefet açığını da biz kapatacağız.”

 

 

YILDIRIM, DSP’YE GEÇME NEDENİNİ AÇIKLADI

Son dönemde sıklıkla tartışılan parti değiştirmelerin temel sorununun ülkedeki adalet sisteminin kökünden sarsılması ve yolsuzlukların artması olduğunu ifade eden Aksu Adayı İsa Yıldırım, “Mesele parti değiştirme meselesi değil. Bugün bunu değil, ülkedeki adaletsizliği, yolsuzluğu sorgulamak lazım” dedi. DSP’ye geçme nedenini siyaset yapacak güvenilir parti kalmamasına bağlayan Yıldırım, “Bugün adalet diye yürüyenler kendi partileri içerisinde diktatörleşmişse, yolsuzluk yağma almış başını gitmişse, biz yıllarca bu ülkede tek başına emperyalizm ile mücadele eden Bülent Ecevit’in yolundayız” dedi. DSP’nin proje partisi olarak iktidar eliyle ortaya atıldığı iddialarına da sert tepki gösteren İsa Yıldırım, “Biz hırsız olsak giderdik AKP’nin kıyısından köşesinden bir yerlerden gider cebimizi doldururduk. Dün MİT TIR’larındakiler silahtı diyenler, AKP’ye geçince erzaktı diyor. Biz 16 yıldır hala aynısını diyoruz” diye konuştu.

 

 

İYİ PARTİ ADAYI 20 YILDIR AKSU’DA YOK

Aksu’da geçmiş dönemde belediye başkanlığı yaptığını ve ilçeye devletin getiremediği hizmetleri getirdiğini hatırlatan İsa Yıldırım, bir köşede unutulduğunu söyledi. Yıldırım, “Biz yolsuzlukları belediyeden silerek eğitime katkı koymak adına çalışmışız, sonra tepeden kenara çekileceksiniz diyorlar” dedi. Aksu’nun İyi Parti belediye başkan adayının 20 yıldır Aksu’da yaşamayan, Aksu halkının tanımadığı biri olduğunu belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “CHP ve İyi Parti yerel seçimlerde AKP’nin yıkılmaması için mücadele içerisinde. Bunun adını da hata kılıfı ile örtmeye çalışıyor. Ben yüzde yüz seçimi kazanacak bir belediye başkan adayıyken niçin Aksu’da CHP’nin istediği aday başkan adayı olmuyor. Bugün CHP, adayının arkasında duramıyorsa, İyi Parti vesilesi ile AKP’nin oyununa geliyorsa bunu CHP’ye sormak lazım. Biz CHP’nin işgal altında olduğunu fark eden Atatürkçü, milliyetçi insanlarız.” Müzeyyen Yüce

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: