Antalya
12.02.2019
A

Geçen yazımda 1984’de yapılan Los Angeles olimpiyatlarının  tarihi sehven 1998 olarak çıkmıştır, düzeltir özür dilerim. Yaşadığımız hayat, çağın gereği çok stresli ve bunaltıcı. Bununla başa çıkmanın tek yolu ne olursa olsun moralimizi en üst seviyedetutmak. Biliyorum kolay değil ama artık yeni deyimle psikolojimizi bozmamak birinci görevimiz.

Geçen hafta BJK maçında basından öğrendiğimize göre tribünlerde Rıza Çalımbay varmış. Ne maksatla geldiği ve niçin maçı izlediği anlaşılmadı. Ne maçtan önce, ne de maçtan sonra kamuoyuna tatmin edici bir açıklama yapılmadı. Aklımıza acaba Bülent Korkmaz’ın  tepesinde Demokles’in kılıcı olarak mı tutuluyor sorusu geldi. Eğer öyle ise çokyanlış. Takımın moral değerlerini en üst seviyede tutması gereken adamın psikolojisini bozmak ve ondan başarı beklemek hayaloğlu hayaldir.

Rizespor maçına gelince; takımımızın form düşüklüğünde başı çeken Boffin’in yediği enteresan bir golle oyuna başladık. Salih Dursun son derece formsuz. Keza Doğukan da öyle. Bence takımın tamamının, bu formsuzluk karşısında ne yapılır sorusuna cevap olarak bir terapiye tabi tutulması lazım. Fakat bu hangi terapi olur, onu uzmanları bilir. Yalnız terapi şart. Fredy ve Amilton’a söylenecek söz yok. Başkan gerçekten de iyi transferler yapmış. Şimdilik bu ikili formsuzluk konusunda takıma uyum göstermiyorlar ama böyle giderse ilerideki haftalar için endişelerim var. Fredy’nin başarısız çalım girişimleri olmasa daha da iyiolacak. İlk yarıda gördüklerim bunlar.

İkinci yarının başlamasını beklerken ligin ilk yarısında gösterilen başarının nedenini düşünerek buldum. Başkanın gönderdiği yedi futbolcunun da dahil olduğu takımın oynadığı gösterişsiz futbol. Evetevet o kadronun oynadığı, uyum içerisindeki gösterişsiz futbol. Kadrodağıldı formsuzluk dibe vurdu. Çare bu doğrultu da aranmalı.

İkinci yarıda beraberliği yakaladık ama oynanan futbol açısından birinci yarıyla bir farkı yok. Aynı tas aynı hamam. Deplasmandan alınan bir puan başarı sayılmamalı. Çünkü son dört maçta 12 puan var ve biz 2 puan alıyoruz buna nasıl başarı diyeceğiz, mümkün değil. Hala cepten yiyoruz. Kazanmadan cepten yiyenlerin sonunu herkes biliyor. Artık kazanmak istiyoruz. Bunun çaresini bulun. İyi haftalar,hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok