Antalya
11.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
CHP adayları Başkent’te
CHP adayları Başkent’te

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) aday tanıtım toplantısı Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ile ilçe başkan adaylarının katıldığı toplantıda, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Büyükşehir adayı Böcek, toplantıdan önce partisinin Ankara adayı Mansur Yavaş, İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ve İzmir adayı Tunç Soyer ile bir araya gelerek seçim stratejileri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

 

 

 

12 MADDELİK BİLDİRGE

Toplantıda konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarını eleştirerek 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun 12 maddelik bildirgesi şöyle:

1 - Halka saygılı kentler. Herkese saygılı davranacağız. Belediye başkanlarımız toplumun bütün değerlerine saygılı olacaklar.

2 - Hakça paylaşan kentler. Rant her kentte vardır. Rantı hakça bölüşüldüğünde sorun yoktur. Rantı yandaşa aktarırsanız orada sorun vardır.

3 - Hesap veren ve şeffaf yönetilen kentler. Harcadığımız her kuruşun hesabını belde halkına vermek bizim namus borcumuzdur.

4 - Yoksulluğu yenen kentler. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği kentler. 1 ocak 2019'dan itibaren CHP'li belediyelerde asgari ücret 2020 lira değil, 2200 liradır.

5 - Üreten ve istihdam yaratan kentler. Bir kent üretmeli her alanda üretmeli.

6 - Yenilikçi ve akıllı kentler. Yani yaşanabilir kentler. Teknolojinin insana hizmet ettiği kentler. Bizim sözümüz söz bütün İstanbul'u yaşanabilir bir kent haline getireceğiz.

7 - Ulaşım ve altyapı sorunlarını çözeceğiz.

8 - Nefes alan kentler. 

9 - Sosyal adaleti sağlayan kentler. Engelliler için yaşanabilir kentler.

10 - Kültür ve sanatı geliştiren kentler.

11 - Doğa dostu yeşil kentler.

12 - Son olarak, tüm yurttaşlarımız beraber bir kentte mutlu yaşamak istiyoruz. Biz size bu sözü veriyoruz

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: