Antalya
07.02.2019
A
GÜNCEL , SAĞLIK
ANTÇEV, 25 kız öğrenci için koşacak
ANTÇEV,  25 kız öğrenci  için koşacak

Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı, 3 Mart’ta Antalya’da yapılacak olan Runatolia Maratonuna katılacak ilk yerli vakıf oldu.

Vakıf, maratona katılarak göğüslerinde taşıyacakları hesap numarası ile 25 kız öğrenciye burs sağlamayı hedefliyor.

 

Türkiye’nin en büyük life style maratonu olarak bilinen uluslararası Antalya Runatolia Maratonu, yerli yabancı binlerce kişinin katılımıyla bu yıl 3 Mart’ta yapılacak. Terracity AVM yanı Muratpaşa Kent Meydanı’nda başlayacak olan maratona bu sene,  Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı da (ANTÇEV)   katılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan ANTÇEV Başkanı Sema Ekeke, ‘İyilik Peşinden Koş’ sloganı kapsamında koşuya katılan tek yerel vakıf olduklarına dikkat çekti.

 

 

25 KIZA BURS İÇİN KOŞACAKLAR 

Faaliyette olan tüm sivil toplum kuruluşlarının maratona katılarak kaynak yaratabileceğine dikkat çeken Ekeke,  “Bir STK’nın kendini ve yöntemlerini geliştirebileceği alanlardan sadece bir tanesi maraton.  Tüm STK’lar bu maratona katılarak kaynak yaratabilir. Bu koşular, yaptığınız bir spor faaliyetini sosyal faydaya çevirmenin en iyi yolu” diye konuştu.  ANTÇEV gönüllüleri olarak maraton sırasında göğüslerine taktıkları hesap numarası ile koşacaklarını duyuran Sema Ekeke, bu sayede 25 genç kıza burs sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

ANTÇEV’DEN GEÇLİK MERKEZİ 

Diğer yandan ANTÇEV tarafından yapımı devam eden Gençlik Merkezi, bin 880 metre kare kapalı alanda inşa ediliyor. 100 kişilik konferans salonu, 12 öğrenci evi ile kültürel, sanatsal ve bilimsel çalışmalar ile öğrencilere hizmet vermeye hazırlanıyor. ANTÇEV Gençlik Merkezi inşaatı için hayırseverlerden destek bekliyor.  

Engin KOKMAZ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: