Antalya
07.02.2019
A

               

        Geçtiğimiz haftasonu Antalyaspor’un rakibi Beşiktaş idi. Ben dahil, Beşiktaş maçından kimsenin galibiyet beklentisi yoktu ama altı gollü bir mağlubiyet de beklemiyorduk elbette. Skora dair olumlu bir sonuç beklemesem de, yeni transfer edilen Fred ve Amilton’un performanslarını merak ediyordum maç öncesi. Fred ile ilgili çok net fikir sahibi olamadım ama Amilton özellikle deplasmanlarda takıma çok faydalı olabilecek özellikte bir oyuncu. Sezonun ikinci yarısında Bülent Korkmaz’ın çöken oyun sistemi için de ilaç olacağını düşünüyorum.

     Maça beklemediğim kadar iyi başladı Antalyaspor. Savunmada iyi organize olan takım, önceki maçlarda ortaya koyamadığı üretkenliği sahaya yansıtmak ister gibiydi ama iyi giden oyunda Boffin’in bireysel hatasıyla geriye düşünce demoralize olan takım geriye dönmek şöyle dursun ilk devreyi 3 farklı yenik kapattı.

      İkinci yarıya yeni transferleri oyuna alarak başlayan Bülent Korkmaz’ın haftalardır performanslarında en ufak artış olmayan oyuncuların şapkadan tavşan çıkarmalarını beklemek yerine ilk yarıya da yeni transferler ve klübede oturacak kadar iyileşen Diego’yla başlamayı neden düşünmediğini merak ediyorum. Rakip kaleye top taşıyamadığımız gün gibi ortadayken, bir de son vuruşlarında sıkıntı olan Drole’den nasıl bir beklentisi olduğunu ve 11 başlattığını merak ediyorum. Genç yaşına rağmen hemen hemen her maçta şans bulmasına rağmen hiç üzerine koyamayan Doğukan’dan ne beklediğini merak ediyorum. Savunma oyunu ligin ilk yarısında biraz da şansının yardımıyla başarılı oldu. Görünen o ki ikinci yarı bu sistemle sıkıntı yaşayacağız. Oyun sisteminde bir değişiklik yapacak mı, bir b planı var mı merak ediyorum. 27 puana ulaştığımız hafta kendisine takımın hedefi ile ilgili yöneltilen bir soruya ‘kümede kalmak’ minvalinde verdiği cevaptan pişman mıdır merak ediyorum. Çünkü ne olduysa verdiği o cevaptan sonra oldu. Bir de, Türkiye Kupası maçlarında genel olarak yedek kadro ile çıktık. Kupaya önem verilmediği, mevcut kadronun iki kulvarda yarışamayacağını düşünerek alınır böyle kararlar. Görünen o ki tek kulvar için bile yeterli motivasyonu sağlayamıyoruz. Hiç olmazsa kupada da as kadroyu sahaya sürüp, formsuz Göztepe’den alınabilecek bir çeyrek final bileti hem takımı hem tribünleri daha çok motive edebilir miydi merak ediyorum.

 Birisi çıkıp benim ve Antalyaspor taraftarının merakını giderse ne güzel olur.

 Mutlu haftalar.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok