Antalya
05.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Kırcami'ye Atatürk Kültür Merkezi yapacağım
Kırcami'ye Atatürk Kültür Merkezi yapacağım

Ak Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç, Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin ve MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili gazetemizi ziyaret etti.

 Seçim çalışmaları ve Muratpaşa'yla ilgili hedeflerini aktaran Gökçen Özdoğan Enç,"Muratpaşa adaylığımız kesinleştikten sonra kampanyamızı başlattık. Profesyonel bir ajansla çalışıyoruz. Ajansımızla birlikte sosyolojik, psikolojik her türlü analizi yapıp işe koyulduk. İlçe başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte çalışıyoruz" dedi. "Yaptığımız hataları biliyoruz" diyen Enç, "Başta Atatürk olmak üzere karşı tarafın bütün argümanlarını ellerinden almaya kararlıyız. Kırcami projesi bitti. Oraya devasa bir meydan, içine bir kültür merkezi, kültür merkezi önüne kocakman bir Atatürk heykeli yapacak, kültür merkezinin adını Atatürk kültür Merkezi koyacağız" diye konuştu.

 

 

YERELDE DAHA FAYDALIĞI OLACAĞIM

Aday olma süreciyle ilgili gelişmeleri aktaran Gökçen Enç, şöyle konuştu: "15 - 16 yıldır Ak Parti'de siyaset yapıyorum. Üç dönem milletvekilliği görevinde bulundum. Gazi Meclisin çatısı altında görev yapmak benim onurların en büyüğüydü. Üç dönemin sonrasında milletvekili aday listesinde ismim olmadı. Bunun derdine düşmedim. Siyaset benim için bir meslek değil, bir sosyal sorumluluk. Bu sosyal sorumluluğu milletvekili sıfatıyla üç dönem yerine getirdim. Diğer arkadaşlarımızda var. Bu görevi onlara devrettik.  Sayın Cumhurbaşkanımızın bize layık gördüğü Merkez Yönetim Kurulu'nda bir görevimiz var. Genel siyasette görev almak istemedim. Yerel siyasette görev yapmak beni daha çok motive ediyor. Genel başkanımız, genel başkan yardımcılarımızla birlikte burada daha faydalı olabileceğimizi düşündük. Muratpaşa adaylığımız bu şekilde gerçekleşti."

 

 

O KALBİ YOĞUN BAKIMDAN ÇIKARACAĞIZ

"2014'ten 2019'a kentte çok şey değişti. 'Sağın kalesi' 'Solun kalesi gibi şeyler kalmadı" diyen Enç, "Muratpaşa için 'Antalya'nın kalbi' deniyor. O kalp şu an yoğun bakımda. O kalbi biz yoğun bakımdan çıkarıp, tıkır tıkır işler hale getireceğiz" ifadelerini kullandı.  Belediyecilikte kendisi için iki temel kriterin olduğunu belirten Gökçen Enç, "Rüşvet, hırsızlık, yolsuzluk, rant, ihale takipçiliği, bana gelmesin, bana bulaşmasın. Satın alınacak bir karaktere sahip değilim, inanmadığım hiç bir şeyi bana yaptıramazlar. İkinci kriterimiz hizmet. Hizmet zaten bizim işimiz. Dört aydır çalışıyorum. Ada parsel, her şey bende hazır. Projelerimizi muhtemelen bu hafta sonu düzenleyeceğimiz törende açıklayacağız" dedi.

 

TURUNÇ MASA DEVAM EDECEK

"Ümit Uysal başkanımızın yaptığı güzel şeyler elbette vardır. Bu güzel şeyler için bir kentli, bir Muratpaşalı olarak kendisine teşekkür ediyorum. Onun iyi yaptığı şeyleri devam ettirmek benim de derdim olacak. Mesela, Turunç Masa' var; 'Bunu Ümit Başkan yaptı, onu kapatıyorum, ben yeşil masa yapacağım', böyle bir hayat yok, bu sistem iyi işliyorsa kalsın devam etsin. Ne yapabiliriz? Turunç Masa'yı daha farklı güçlendirebiliriz" diyen Enç, şunları söyledi: "Nüfusumuz 500 bini geçti. Üç beş kreşle olmaz. İlçede kent orkestrası yok. Müzik her yere yayılmalı. Bir güzel sanatlar akademimiz olsun. Yerini belirledik. O da olacak. Emeklilerle, 'alzheimer'lilerle ilgili projelerimiz var. Mülkiyet problemleri var. Onları çözemiyoruz olmaz. Hakan Tütüncü Kepez'de çözüyorsa Muratpaşa'da biz de çözebiliriz. Onları çözeceğiz. 25 tane gençlik merkezi düşünüyorum. Bütün bunları mevcutları koruyarak yapacağım."

 

 

İNSANLARIN ALKOLÜ BENİ İLGİLENDİRMİYOR

"Antalya Türkiye'nin turizm merkezi. Muratpaşa Antalya'nın merkezi. İnsanların alkolü, kullandığı alkolün rengi beni ilgilendirmiyor. İçki ruhsatı verilirdi verilmezdi, bu algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bunlarla uğraşmayacağım, bunlar benim problemim değil" diyen Enç, "Yeter ki o mekanlar dünya standartlarına, turizmin standartlarına uygun olsun. Bunu sağlamaya, o mekanları daha iyileştirmeye çalışacağız. İşletme bu standardı yakalasın, hangi alkol markasını satarsa satsın. 'Vay, gelecekler, kapatacaklar' algısı var. Olmaz öyle şey. Sokak arasındaki kötü yerlerin değil, vatandaşın çoluğuyla çocuğuyla gelebileceği, kadınların rahatsız olmayacağı temiz, nezih işletmelerin ruhsat ya da daha başka, hiç bir sorunu olmaz, olmayacak" diye konuştu.

 

CHP KADIN ADAY KONUSUNDA SINIFTA KALDI

"Kadın kimliğini öne çıkararak siyaset yapmak istemiyorum" diyen Enç, "Ancak şunu belirtmeden de geçemem: Karşı taraf kadın aday konusunda ciddi anlamda sınıfta kaldı. 90 yıldır sınıfta kaldı, hâlâ da kalmaya devam ediyor. Atatürkümüzün vermiş olduğu hakların hiçbiri orada yok" sözlerine yer verdi.    Mustafa KOÇ 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: