Antalya
02.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Yeşilköy haritadan silindi
Yeşilköy haritadan silindi

Havalimanının büyütülmesi çalışmaları kapsamında tamamı kamulaştırıldığı için ortadan kalkan Yeşilköy Mahallesi, Muratpaşa Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kaldırıldı.

 Mecliste, Antalyaspor’un Süleyman Erol Yüzme Havuzu ücretsiz kullanması kararlaştırıldı

 

 

Muratpaşa Belediye Meclisi, havalimanının büyütülmesi çalışmaları kapsamında tamamı kamulaştırılan Yeşilköy Mahallesi’ni kaldırdı. Kamulaştırıldıktan sonra, tamamı havalimanı inşaatı için kullanılan mahalle; Muratpaşa Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kaldırıldı. Bir önceki mecliste gündeme gelen konu, ilgili komisyonların hazırladığı rapor doğrultusunda, dün yapılan Muratpaşa Belediye Meclisi’nde tekrar gündeme alındı. Karar, mecliste oybirliği ile alındı.

ANTALYASPOR’A DESTEK

Bu arada Muratpaşa Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan meclis toplantısı, 20 gündem maddesi için toplandı. Balkan Şampiyonu güreşçi Büşra Efe ve antrenörü Erdal Korkut’a para ödülü verilmesinin kararlaştırıldığı mecliste, Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda, Antalyaspor’un yüzme ve sutopu takımlarının günlük 5 saat ücretsiz kullanılmaları konusu oybirliği ile kabul edildi. Mecliste, bazı parklara isim verilmesi ve ilgili komisyonlardan gelen maddeler de oybirliği ile kararlaştırıldı.

BOĞAÇAYI ELEŞTİRİSİ

Bu arada CHP Grup Sözcüsü Hüseyin Sarı, geçtiğimiz hafta yaşanan doğal afetlerde 4 kişinin öldüğünü, çok sayıda yaralı ve mal kaybının yaşandığını hatırlatarak, “Doğal afetler engellenemez. Ancak doğa ile inatlaşmak da gereksizdir. Bu nedenle Boğaçayı Projesi’nin tekrar gözden geçirilmesini diliyorum” dedi.

 

 

Eren Erdem unutulmadı

Bu arada CHP eski milletvekili Eren Erdem’in cezaevinde olması, Muratpaşa Belediye Meclisi’nde pankartla protesto edildi. Meclis Üyesi Mehmet Tosun, oturduğu masaya, “Eren Erdem’e özgürlük” yazılı pankart açtı. CHP’li diğer meclis üyelerinin de destek verdiği Tosun, pankartı meclisin sonuna kadar masasında tuttu.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş